• BIST 110.248
 • Altın 155,602
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  AKP'de sular durulmuyor!

  29.02.2008 17:39
  Adalet ve Kalkınma Partisi il ve merkez ilçe teşkilatında ilginç açıklamalar yapılmaya devam ediyor.
  AKPde sular durulmuyor!
  AKP'de sular durulmuyor! AKP'de sular durulmuyor! AKP'de sular durulmuyor!

  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Merkez İlçe Başkanlığında yaşanan istifalar nedeniyle AKP İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar farklı açıklamalarda bulundu.


  AKP İL Başkanı İsmail Hakkı Eser İstifalar ile ilgili olarak, “Merkez İlçe teşkilatımızda, mevcut 51 kişilik yönetimin büyük bir çoğunluğunu kapsayacak bir rakamda, toplam 40 yönetim kurulu üyesi, kendi iradeleri ile görevlerinden ayrılmayı uygun görmüşlerdir. Yaşanan görevden ayrılmaları, değişik nedenler ile atıl hale gelmiş olan birimlerin yenilenmesi açısından son derece yararlı bulduğumuzu burada dile getirmek istiyorum” dedi.
  Eser ayrıca, “Yaklaşan mahalli idareler seçimleri öncesinde, partimizin daha güçlü ve hazırlıklı olmasını temin etmek üzere, Merkez İlçe Teşkilatımızın daha başarılı bir siyaset konseptine taşınmasına yönelik ortaya konulan teşkilat içi tasarruflarımızı ve bu anlamdaki gelişmeleri paylaşmak bize onur veriyor. Aydın bizim için önemlidir. Elbette ki Genel Merkezimiz için de inanıyoruz ki aynı oranda önemlidir. Bu yaklaşımdan hareket ile seçimlerde başarılı olmanın ön şartı olan güçlü teşkilat yapısının hazırlıklarına zemin hazırlanmasının önünün açılması düşüncesiyle, Merkez İlçe teşkilatımızda, mevcut 51 kişilik yönetimin büyük bir çoğunluğunu kapsayacak bir rakamda, toplam 40 yönetim kurulu üyesi, kendi iradeleri ile görevlerinden ayrılmayı uygun görmüşlerdir. Yaşanan görevden ayrılmaları, değişik nedenler ile atıl hale gelmiş olan birimlerin yenilenmesi açısından son derece yararlı bulduğumuzu belirtmek. Siyaset kişilerin kendi erki ile tavır belirleme ölçüsü üzerinde şekillenen bir olgudur. Yönetimin büyük bir çoğunluğunu teşekkül ettiren bu arkadaşlarımızın, yeni yapılanma sürecinin önünü açmak düşüncesiyle yönetim görevlerinden ayrılmış olması, son derece doğru bir davranış biçimidir. Birçoğu ile partimizin kuruluş döneminden bugüne kadar birlikte siyaset ettiğimiz arkadaşlarımızın, sürecin sağlıklı işletilmesi için ortaya koydukları bu yaklaşım, kendilerine ve siyasi olgunluklarına yakışan bir tavır olmuştur. Aydın siyasetinde kendine özgü yeri ve ağırlığı olan bir siyasi yapıda yaşanan bu gelişmeleri, son derece olumlu bir başarı döngüsü olarak değerlendiriyoruz. Neticede Merkez İlçe teşkilatımız, demokratik uygulama ve anlayış çerçevesinde oluşturacağı yeni yapısı ile bir kez daha birlik ve beraberliğini güçlendirecek ve hizmetlerini daha başarılı olmak üzere devam ettirecektir” dedi.


  Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar ise, yaptığı açıklamada kendisinin istifa etmediğini, bunun nedeninin ise koltuk sevdalısı olduğu için değil. Bazı kişilere karşı verdiği savaş olarak belirtti.
  Bayraktar konuşmasını şöyle sürdürdü, “aslında pek fazla konuşma istemiyorum. Partiye zarar gelmesini istemiyorum. Ancak istifa eden arkadaşlarımın biliyorum ki kendi rızası ile istifa etmediğini düşünüyorum. 6 -7 senedir içerisinde olduğum siyasetten bize sorulmadan bizimle konuşulmadan bir şeyler dönüyor. Bunları çok iyi biliyoruz ama şimdi konuşmanın zamanı değil. Önümüzdeki günlerde bizde gereken açıklamamızı yaparız. Maalesef parti içerisinde siyasi etiğe yakışmayan bazı davranışlar söz konusu. Merkez ilçe yönetiminden bazı kişilerin hür ve özgür iradesi dışında bu istifaların birilerinin baskısı ile gerçekleştiğini biliyorum. Benim kimseye bir gebeliğim yok. Ancak partinin zarar görmemesi için bazı şeyleri konuşmayacağım.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim