• BIST 109.156
 • Altın 153,061
 • Dolar 3,8203
 • Euro 4,5092

  AKP'de rozetler takıldı

  30.03.2008 17:09
  AK Parti'nin il danışma meclis toplantısı sona erdi. İşte partiye katılanlar ve salondaki konuşmalar...
  AKPde rozetler takıldı
  AKP'de rozetler takıldı AKP'de rozetler takıldı AKP'de rozetler takıldı

  Adalet ve Kalkınma Partisi 27. İl Danışma Meclis toplantısı bugün Aymendo tesislerinde gerçekleştirildi.

  Çok sayıda partilinin katıldığı törende 20"ye yakın isme yeni katılımlarından dolayı parti rozeti takıldı.

  AKP 27. İl Danışma Meclis toplantısına Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AKP Aydın Milletvekilleri Atilla Koç, Mehmet Erdem ve Ahmet Ertürk, İl Başkanı İ. Hakkı Eser, Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, partili belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleriyle çok sayıda partili bay bayan katıldı.

   

   

  KAPATMA DEĞİL BÜYÜTME DAVASI

  Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Aydın İl Başkanı İ. Hakkı Eser, “Ülkede son günlerde önemli siyasi gelişmelerden sonra ilk defa böyle geniş katılımlı bir toplantıda bir aradayız. Partimizle ilgili kapatma davası, bu büyütme davası diye yorumluyorum. Teşkilatımızın her kademesinden ve halkımızdan gelen yorumlar, noter huzurunda yapılan anketler de bizi haklı göstermektedir. Bu dava büyüme süreci oluşturmuştur. Gittiğimiz yol milletin yoludur. Milletin iradesinin tecelli etmesinin önünde hiçbir engel olamayacaktır. Siyaset, siyaset dışı etkenlerle belirlenemez. Bu rotayı halkımız belirler. Bu demokrasi sınavından alnımızın akıyla çıkmasını bildik. Ama görüyoruz ki, bizim Türkiye"de başlattığımız demokratikleşme ve aynı zamanda hukukun gelişmesi noktasındaki çabalar yanlış anlaşılmaktadır. Halen daha çekişmelerden, gerginliklerden prim eden ve menfaat bekleyen bir takım korku ve gerilim üstatları var. Artık bu zevksiz oyunların son kullanma tarihi geçti. Ak Parti"nin kimliği Türkiye"nin kimliğidir. Bu kapatma davasıyla birlikte Aydınlıların vicdanında derin yara açmıştır. 2009"da yapılacak yerel seçimlerde de temiz ve dürüst adayla yerel seçimlerin de tek galibi olacağımızın altını çizmek istiyorum. Bu anlamda üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğimizi belirterek, partiye yeni katılanlara hoş geldiniz diyorum” dedi.

   

  YOLUMUZ GERÇEKTEN MAYINLIDIR

  AKP Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, “6. yıla girdiğimiz süreçte zorlu dönemeçlerden geçiyoruz. Siyasette ufak tefek yol kazaları olabiliyor. Hiç kimse bunlardan yılgınlık, üzüntü duymamalıdır. Ülkemiz hak ettiği onurlu ve saygın yerine ulaşacaktır. Yol gerçekten taşlıdır ve gerçekten mayınlıdır. Bizler de AKP"nin değerli üyeleri olarak her yerde bu partinin hizmetlerine vesile olan insanlar olarak huzur içinde halkın içinde dolaşma imkânı buluruz. Süreç devam etmektedir. Yarın Türkiye"de yeni bir duruş sergilenebilir. Raportör raporunu verdi. Benim kanaatime göre mahkeme davayı devam ettirebilir. Sayın Gül"ün seçiminde de bunu yaşadık. Deniz yanar mı deniyor fakat yanabilir. Bunu daha önce yaşamıştık. Bunlara rağmen 22 Temmuz"da aziz millet emaneti tekrar bizlere teslim etti. Bu yol ve bu süreç devam ederken iki hafta önce böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. Gerçekten bu millete büyük hizmetler üretmekten başka çabası olmayan Başbakanımız ve yol arkadaşlarının önünün kesilebileceğini sanmıyorum” dedi.

  Ertürk ayrıca, "Mazot ve gübre ücretlerinin ödenmesi konusunda bankalarda bazı sorunlar yaşandığı iletildi tarafımıza. Bunların çözümü için Ankara"da temaslarda bulunacağımızı da belirtmek isterim. Süt desteğinde hayvan sayısına göre yapılmasında tepkiler sözkonusu. Bunun kayıtdışına yol açabileceğini ilettik. İnşallah bu tepkiler, endişeler giderilecek şekilde destekleme modeli önerilir" diye konuştu.


   

  Daha sonra kürsüye gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu konuşmasına, Başbakan R. Tayyip Erdoğan"ın selamını getirdiğini belirterek başladı. Eroğlu, “Aydın"da bulunmaktan dolayı son derece mutlu ve gururluyum. Çok sayıda vatandaşımızla ağaçlandırma töreni gerçekleştirdik. Ben de Aydınlılarla gurur duydum. İnanın Başbakanımız gece gündüz demeden çalışmaktadır. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesi üzerine taşınması için gayretlerini sürdürmektedir. Ve diyor ki, durmak yok koşarak devam diyor. Hep beraber devam edeceğiz değil mi? Söz mü?” dedi.

  Partililerden iki defa sesli şekilde söz alan Bakan Eroğlu şöyle devam etti:

  Aydın"ın için çok büyük düşüncelerimiz var. Ege"nin her bakımdan avantajlı bir ili. Ben de elimden gelen tüm gayreti sarf edeceğim. Buranın en büyük ihtiyacı baraj, gölet ve sulama. Bu konuda cidden her türlü desteği vereceğiz. Aydınlı vekil arkadaşlarla Aydın"a daha başka neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Şimdi Aydın"a çok büyük seferberlik başlattık. Ağaçlandırmanın üssü Aydın olacak. Aydın"da 4.400 hektarlık alanı ağaçlandırın diye talimat verdim. 2.3 milyon adet fidan dikildiğini de bilmenizi isterim. İnşallah bu hedefi gerçekleştirip 2012 sonuna kadar 5 bin hektara ulaştırmayı hedefliyoruz. Sayın Valinin de bu konuda talebi var.

   

  Zeytin orman ağacı kabul edilecek

   

  Vatandaşlarımızın da ağaçlandırmadan istifade etmesi gerekiyor. Aydınlılara gelir getirmesi için ağaç dibini seçerken, fıstık çamı, kestane gibi türleri seçiyoruz. Bugün de fıstık çamı diktik. Köylüler gelir temin etsin diye. Zeytin maalesef orman ağacı olarak kabul edilmemiş.  Zeytin de orman ağacı olsun diye girişimlerimiz var. Bir takım hukuki engeller var ve bunları aşacağız. Aydın Türkiye"nin zeytin ve zeytinyağı üretim merkezi olması lazım. Bunu kısa zamanda gerçekleştireceğiz. İnşallah ülkenin geleceği aydınlık. Başbakanımızın liderliğindeki AKP hükümeti hedefleri yakalayacak. Ülkemizi layık olduğu yere taşıyacak. Başbakanımızın bize talimatı şu; ülkemizi en kısa sürede 2023"ten önce dünya devletleri arasında ilk 10"a girecek şekilde hedef koyun diye talimat verdi. İnşallah ülkemiz güçlü bir devlet olacak. Bizi davet eden Aydın İl Teşkilatı"na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

   

  İŞTE PARTİYE KATILANLAR

   

   

  Bakan Eroğlu"nun konuşmasının ardından partiye katılanlara rozet takıldı.

  Parti rozeti takılan isimler şöyle; Yalçın Pekgüzel (ANAP"ın kurucusu, ASTAŞ Çelik Kapı Sahibi), Aydın Subaşat (CHP Merkez ilçe eski yöneticisi), Yüksel Yoğurucu, Osman Yılmaz (MHP Merkez ilçe eski başkanı), Hatice Kozalı (MHP Kadın Kolları eski İl Başkanı), Mehmet Borazan (esnaf), Ali Karabulut (ANAP"lı yönetici), Mahmut Yörük (Güreş federasyonu temsilcisi), Serkan Bilen (Futbolcu), Esat Candan (MHP Merkez ilçe eski yöneticisi), Nuri Çamoğlu (ANAP"lı eski yönetici), Ahmet Zoroğlu (Sanayici), Ali Şahin (DP Koçarlı yöneticisi), Av. Oğuz Kendirlioğlu (DP eski yöneticisi), Fahri Ödemiş (DSP Koçarlı yöneticisi), Tacettin Pekgüzel (DP eski il yöneticisi ve ASTAŞ Çelik Kapı ortağı), Hüseyin Pekgüzel (ASTAŞ Çelik Kapı ortağı), Nasuh Yücel, Tuğrul Özkan, Kemal Akın ve Ömer Örnekçi.

   

  HALKIN TUTUMUNU GÖRMEZDEN GELEMEZDİM

   

  Katılımcılar adına Yalçın Pekgüzel söz alarak partililere hitap etti.

  Pekgüzel, “Türkiye 2002 seçimleriyle Türk siyasi hayatında yeni bir dönem başlamıştır. Bu seçim AKP"nin zaferiyle sonuçlanarak, pek çok parti lideri tasfiye olmuştur. 22 Temmuz seçimlerinde ise seçmenler kararını tekrarlayarak AKP"yi tekrar iktidara taşımıştır. Bunu görmemek için kör olmak gerekir. Halk kavga değil, istikrar istediğini beyan etmiştir. Tabi ben de Aydınlı sanayici olarak seçmenin bu kararını görmezden gelemezdim. Başbakan"ın Türkiye aşığı olduğunu beyan etmek istiyorum. Bu nedenle bugün sizlerle birlikteyim. Partiye kapatma davasının açıldığı bir günde sizlerle omuz omuza olmayı ben istedim. Ben tercimi yüce Türk milletinin gösterdiği istikamette kullandım. AKP"deyim çünkü, millet burada, kökler burada. Çünkü Türkiye burada! Biz Türkiye"yiz, o halde her şey Türkiye için” şeklinde konuştu.

  Toplantı daha sonra konuşmaların tamamlanmasının ardından sona erdi.

  Aydınpost Özel

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim