• BIST 106.745
 • Altın 151,752
 • Dolar 3,6582
 • Euro 4,3060

  AKP Merkez İlçe'nin Başkanı Gökhan Ökten

  25.02.2012 10:50
  AK Parti Aydın Merkez İlçe Teşkilatı 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
  AKP Merkez İlçenin Başkanı Gökhan Ökten
  AKP Merkez İlçe'nin Başkanı Gökhan Ökten AKP Merkez İlçe'nin Başkanı Gökhan Ökten AKP Merkez İlçe'nin Başkanı Gökhan Ökten

  AYDINPOST HABER/Murat Uçkaç-Erman Çetin-Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Merkez İlçe Teşkilatı 4. kongresi Atatürk kapalı spor salonunda yapıldı.

  Kongreye Isparta Milletvekili Recep Özel, Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş, Gültekin Kılınç,İl Başkanı Sadık Atay, Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli belde ve ilçe başkanları ile cok sayıda parti delege katıldı.

  Genel kurulda Gökhan Ökten ile Halil Gönülcü'nün listeleri yarışırken, kongreye 400 delegeden 380 tanesi oy kullanmaya geldi.

  Gökhan Ökten 380 oyun 234'ünü alarak AKP Merkez İlçe Başkanlığına seçildi. Halil Gönülcü ise 141 oy alırken 5 oy da geçersiz sayıldı.

  Gökhan Ökten başkanlığındaki AKP Merkez İlçe yönetiminde şu isimler yer aldı:

  Hüseyin Erbatur, Erhan Eşref Bilir, Mustafa Tolan, Muzaffer Sönmez, Ali Kemal Çetinkaya, Muhittin Gülseren, Mesut Körükçü, Ahmet Lalaşahin, Hüseyin yavuz Ağaoğlu, Mustafa Tığ, Serdar Hastürk, Yurdagül Atınbaş, Halil Çat, Murat Arslan, Nazire Aldırmaz, Orhan Şeşen, Seracettin Demirtaş, Ramazan Subaşı, Oğuz Korkmaz, Oğuz Kendirlioğlu, İlyas Seçkin, Kemal Bayraktar, Hatice Kozalı, Fadime İnan, Ayla Çetinkaya, Mine Münkat, Halil Eroğlu, Levent Sabancı ve Veli Bilal Oruç.
   
  80.20120225175648.jpg

   

  KONGREDEN NOTLAR

  Her iki başkan adayı da salona girişte delegeleri selamladı ve yerlerine geçti. Adaylardan Gökhan Ökten için beyaz atkı, Halil Gönülcü için ise turuncu renkte atkılar dikkat çekti.
   
  Kongrenin divan başkanlığına Aydın Koordinatör Milletvekili Recep Özel seçildi. Divan başkanı Özel, salonda yaptıgı konuşmada 2014 yerel secimlerinin önem kazandığını Ak Parti'nin belediye başkanlığını kazanmayı cok istediğini ifade etti. 
   
  Toplantının açılış konuşmasını yapan Gökhan Ökten, "Aydın'da birlik beraberlik tesis etmek için çalışıyoruz. Tekrar ediyorum gelin bir olalım beyazlarda turuncuları birleştireli. Buradan güçlü çıkalım. Kongremiz hayirli olsun" diye konuştu.
   
  Yönetim kurulu faaliyet raporu ve gelir gider hesap raporu ittifakla kabul edildi. 
   
  MİLLETVEKİLLERİ KONUŞTU
   
  Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, "İnanıyorum ki merkez ilçe kongresi olgunluğun dorukta olduğu bir yer olacak. Hepimiz hizmete gönüllü olarak katıldık. Kongreler hizmetin yarısı olarak görülmelidir. Aydın'a dışarıdan bakanlar AK Parti'yi ikinci olarak görmeleri şaşırtıcı bulunuyor. Yerel secimlerde AK Parti'yi birinci yapmak hedefimiz. Aydın, önümüzdeki donem için Büyükşehir olmaya hazırlanıyor. 2014 secimlerine büyükşehir olarak gireceğiz. Asıl olan Büyükşehir belediye başkanlığının alınması. Yarından itibaren hep beraber yerel seçimler için çalışacağımıza inanıyorum. Emeği geçen kurucularımıza şükranlarımızı sunuyorum. Yeni seçilecek kardeslerimize tebriklerimi sunuyorum.Hayirli olsun" dedi. 
   
  Milletvekili Mehmet Erdem, "Bir düğün havasında kongre yapıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burası Merkez İlçe kongresi değil, adeta İl Kongresi gibi kongre yapıyoruz. Bazı siyasi partiler 90 kadar delege toplayabilmişler, başka ilçede de delegeyi zor toplamışlar. AK Parti'ye bakın hele...Aydın rahmetli Menderes'in çıktığı memleket. Başta Menderes olmak üzere değerli merhumu Aydın Menderes beyefendiye rahmet diliyoruz. Aydın çok acılar çekti, Türkiye acılar çekti. Bu salonda 2003'te de 2006'da, 2009'da da kongreler yaptık. Görev yapan tüm kardeilerimizin hepsine teşekkür ediyoruz. Sizler isimsiz kahramanlarsınız. Sizlerin eli öpülür. Hizmet odaklı yola çıktık. 2002 ile bugünü karşilastırdığımızda hiçbir şey eskisi gibi değil. Koca ülkeler yıkılıyor, ama Türkiye bir güneş gibi doğuyor. Bu güneşin doğmasında sizlerin emeği var, gayretleri var. Aydın'da hiç basımızı öne eğmedik. Bölge hastanemizi, çevre yolumuzu yapacağız. Siz yeterki bizlere destek olun" dedi.
   
  Milletvekili Semiha Öyüş, "Önümüzde yerel seçimler var bunun için çalışıyoruz" dedi.
   
  TEK LİSTE VURGUSU
   
  AK Parti İl Başkani Sadık Atay, "Kongrenin hayırlı neticelerle sonlanmasını bekliyorum. 2002'de Türkiye dibe vurmuş bir ülke olarak kurtarıcısını buluyor. 2004'te güvenini tazeliyor ve yüzde 42'lerle iktidara geliyor. Hizmetler ardı arkasına geliyor. Ve 2007 yineliyoruz her iki kişiden biri Ak Partiye oy veriyor. 2008 yılında yapılan kongreler neticesinde kongrelerde yarışmaları nedeniyle dargınların kırgızların artması nedeniyle 2009'da istenilen başarı sağlanamadığı sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan söyledi. Aydın Belediyesini 501 oyla kaybettik. Belediye Meclisi'nde ve İl Genel Meclisi'nde kan kaybettik.  Sayın Başbakanımızın aldığı kararla ciddi yol aldık. Tek liste meselesi tartışılır belki ama hedefimiz 2023 dedik. Teşkilatlarımızı en iyi şekilde organize ederek yolumuza devam etmek durumundadır. 16'ncı ilçe kongremizi yapıyoruz. İl kongresinden sonra da 2014 seçimlerine tam gaz gideceğiz. Siyasi hayatım boyunca Sayın Başbakana karşı  görevimi yerine getirmeye devam edeceğim. Siz hiç ağaçtan düşmediniz diyebilir burası ağlama duvarı değil de diyebilirsiniz. Bizler Ak Partinin devrilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Genel Merkez bize Gökhan Ökten dedi. Biz de bu çağrıya kulak vermek durumundayız" dedi. 
   
   
  ADAYLAR NE DEDİ?
   
  Halil Gönülcü, "Coşkulu bir gün yaşıyoruz. Kongreler siyasi partilerin kritiklerinin yapıldığı günlerdir. Partinin kurucularından birisiyim. 8,5 yıl İl Baskan Yardımcılığını yaptım ve çeşitli kademelerde yer aldım.Partide görev aldığım süre içerisinde ne parti, ne milletvekillerimize ne de adam gibi adam olan Başbakanımıza leke getirecek hiçbir şey yapmadım. Biri bir hizmet ettiyse ben beş hizmet etme gayreti içinde oldum. Çocuklarımın bile büyüdüğünün farkına varamadım. Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çalıştım. Bu mana da hiç kimse bizim Ak Partililiğimizi sorgulayamaz. Sevgimizi tartıya koyamaz. Neden aday oldum derseniz, 2009 yılında İl Başkan adayı olarak çıkmıştım. O zaman da Sadık Atay kardeşimize gorev verildi. Çıksaydım İl Başkanı olurdum. Başbakana rağmen İl Başkanı olunmazdı. Ben bölmek değil büyütmek için çıktım. Tabanın sesi için aday oldum. Siz istediniz aday oldum. Partimin daha fazla kan kaybetmesine seyirci kalamadım. Koordinatör vekilimiz Aydın'da geldiğinde ilçeler için araştırma yaparken Merkez İlçe için niye gelmedi? Sizlere hiç soruldu mu? Neler düşünüyorsunuz dediniz mı? Beni çıkardınız ve ben de aday oldum. Aydın'da yönetim zaafı meseleleri derinleştirmiştir. Genel Merkezin tavsiyesini baskıya dönüştürmek ve seçilirsem görevden alınacağım söylentileri son derece yanlıştır. Partimize hiç yakışmadı. Kişisel menfaatler uğruna partimize zarar verilmektedir. Telefonların açılmasını, ulaşılabilir olmayı istiyoruz. Aydın halkını kucaklayacağız. Telefonlarımız 24 saat açık olacak. Ulaşılamayan değil her zaman sizlerle beraber olan bir yönetim olacağız inşallah. 2014 seçimlerine örnek bir çalışmayla gireceğiz. Gece gündüz çalışacağız. Çalınmadık kapı eli sıkılmadık insanımız kalmayacak. En büyük hedefimiz AK Parti bayrağını belediyenin burçlarına asmak olacaktır" diye konuştu.
   
  82.20120225175916.jpg

  Gökhan Ökten, "Demokrasi hepimize lazım. İstişare toplantılarımıza başladık. 3 yıl Gençlik Kolları İl Başkanlığı yaptım. Sizlere hizmet etmek bizlerin boyun borcu. Mevki makam değil isteğimiz. Oturmak isteyene koltuk burada. Mevcut başkanın karşısına hep bir aday çıktı. Arkadaşlar biz siyaseti arka bahçesi olmadan yapıyoruz. Bizim makinamızın iki tuşu var, biri toplama, biri çarpma. Tabandan girdim, tüm kademelerde nedense görev yaptım. Bu partinin demirbaşıyım. Bugün bu limandan bir gemi kalkacak. Sizi bu limandan son limana 3 yıl için gorev almak için karşınızdayız. Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Onun sevgisi onunla beraber koşmaktır. İl Başkan Yardımcısı iken Merkez İlçe Baskan adayı olmaktır. Biz dik duruşu sizlerden alıyoruz siyasette eğilmedik, eğilmeyiz. Ak Partinin neferiyiz. Bu durumla belediye seçimlerini alacağız. Sayın Başbakana belediyeyi hediye edeceğiz" dedi.
   
   
   
  resim-005.jpg
  resim-014.jpg
  resim-020.20120225182555.jpg
  resim-021.20120225182612.jpg
  resim-029.jpg
   
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Apple iPhone X ve iPhone 8'i tanıttı13 Eylül 2017 Çarşamba 03:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim