• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Akman'ı Arınç'a tercih etti!

  12.06.2009 11:41
  Tayyip Erdoğan - Bülent Arınç gerginliği, Zahid Akman kriziyle bir kez daha su yüzüne çıktı.
  Akmanı Arınça tercih etti!
  Akman'ı Arınç'a tercih etti! Akman'ı Arınç'a tercih etti! Akman'ı Arınç'a tercih etti!

  Bülent Arınç, kızgın ve kırgın olduğu Başbakan"ı, Davos"taki “one minut” çıkışı sonrası hakkını helal ederek affettiğini açıklamıştı ama bu barış uzun sürmedi. AKP"nin iki ağır topunun arası, Deniz Feneri e.V davası nedeniyle yeniden açıldı.

  Partimizi bağlamaz...
  BakanlIk koltuğuyla siyasete ağırlığını koyan Arınç, kendisinden beklenen tavrı gösterdi ve hakkındaki iddialar nedeniyle “utanıyorum” dediği Akman"ın istifasını istedi. Bu çıkışa kızan Erdoğan, dün “temiz bir kardeşimizdir” diyerek RTÜK Başkanı"na sahip çıktı, Arınç"la köprüleri attı: Kişisel görüşüdür, partimizi bağlamaz...

  Akman çatlağı büyüyor
  Başbakan ile yardımcısı Bülent Arınç arasındaki Zahid Akman krizi derinleşiyor.Erdoğan, RTÜK Başkanı"nı istifaya çağıran Arınç"ın görüşlerinin kişisel olduğunu söyledi

  Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturma kapsamında mahkeme kararıyla mal varlığına tedbir konulan RTÜK Başkanı Zahid Akman"ın AKP"de neden olduğu kriz büyüyor. Daha önceki açıklamalarında, Bülent Arınç"ın “istifa et” çıkışı karşısında Zahid Akman"ı örtülü olarak savunan Başbakan Erdoğan, bu kez açıktan Arınç"ı hedef aldı. NTV"ye açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan “Akman"a yönelik eleştirilerden ötürü yıprandığınızı düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

  Temiz bir arkadaş
  “Bakınız, Zahit Bey"e yapılan eleştiriler veya hakkında söylenenler Zahid Bey"le alakalı konulardır. Benim partimle alakalı değil. İşte orada ben derim ki o konuyla ilgili partimi ilintili hale getirmek namertliktir. ” Başbakan Erdoğan, “Ama Sayın Akman sizin partinizin kontenjanından seçildi. Bu şekilde bağlantı kuruluyor” hatırlatması üzerine de “Seçilebilir. Ona mani bir hal yok ki. Bunu seçen neresi? TBMM seçiyor. Biz bu arkadaşımızı şu ana kadar tanıdığımız, bildiğimiz kadarıyla temiz bir arkadaşımız olarak bildik, biliyoruz. Adaylar arasına koyduk ve TBMM"den de seçildi. Şu anda da RTÜK üyesi” diye konuştu.

  Arınç üzerinden çatlak yaratılıyor
  Erdoğan, “ Zahid Bey"e "İstifa etme. Temmuz"da yeniden adaylığını koymazsın" dediğiniz söylendi. Doğru mudur bunlar?” sorusuna, “Bir defa Zahid Bey üzerinden bir çatlak oluşturma gayreti içerisine girmek çok yanlış. Bülent Bey böyle bir yaklaşım içerisinde bulunabilir. O onun kişisel kanaatidir. Yani bizim hükümetimizin, başta şahsımın kanaati değildir. Bunu böyle bilelim. Kaldı ki Zahid Bey kendisi de açıklamasını yapmıştır. Başkanlığa aday olmayacağını... Şurada bir ay kadar gibi zaman var. Burada fırtınalar koparmanın bir anlamı var mı?” yanıtını verdi.

  Arınç Don Kişot durumuna düştü istifa etsin
  DP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç"ı istifaya çağırdı Yazılı bir açıklama yapan Çıray, RTÜK üyesi Zahit Akman"ın istifası beklenirken “üyeliğe devam” kararı çıktığını belirterek, “Bu durumda istifa etmek Arınç"a düşer. Çünkü siyaset pratiğinde bilinmektedir ki, Başbakan istemeseydi Akman tekrar RTÜK Başkanı seçilmezdi. Bu durumda Arınç istifa edeceğine klasik "askere saldır, gündemi değiştir"numarasına sığınmaktadır” dedi.

  Siniri bozuldu
  Arınç"ın tavırlarının içine düşürüldüğü durumu örtbas edemeyeceğini belirten Çıray, “Bu haliyle Sayın Arınç "Yeldeğirmenlerinden Sorumlu Bakan"durumuna düşmüştür. Artık kendisine RTÜK Başkanı ile ilgili olarak sorulan sorulara cevap verememekte "amentü gibi Akman"ı mı tekrarlayacağım?" demesine karşın oyun yerine amentü gibi "yeldeğirmenleri" gördüğünü söylemektedir. Kendi düştüğü durum sinirlerini bozduğundan hayali düşmanlar yaratarak onlara saldırmaktadır” dedi. Çıray, “İster Başbakan"ın Akman"ı kendisine tercih etmiş olmasını, isterse Akman"ın kendisine rağmen terrar seçilmesi nedeniyle olsun Don Kişot (Quijote) durumuna düşen Sayın Arınç derhal istifa etmelidir” görüşünü savundu. - Yeniçağ

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim