• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Akın'dan değerlendirme

  12.02.2009 11:31
  Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın, belediye tarafından yürütülen çalışma ve projeler hakkında bilgiler verdi.
  Akından değerlendirme
  Akın'dan değerlendirme Akın'dan değerlendirme Akın'dan değerlendirme

  Akın, yapımı devam eden tesislerin hem Ortaklar Belediyesi bütçesine hem de Ortaklar ekonomisine canlılık getireceğini belirtti.
  Ortaklar Belediyesi, belde merkezinde bulunan Dörtyol Kavşağı"ndaki akaryakıt istasyonunu satın alarak buraya dev bir tesis kazandırmak için çalışmalara başladı. Tesiste akaryakıt istasyonu, aile restoranı, ekmek fırını, çocuk oyun alanı ve yöre ürünlerinin satılacağı bölümler bulunacak.
  Baraka görünümünde olan eski istasyonu satın alarak belediyeye kazandırdıklarını açıklayan Başkan Ümmet Akın, “Konuyu Belediye Meclisimizde görüşerek, buraya Ortaklar"a yakışır bir tesis kazandırma kararı aldık. Kamulaştırma çalışmaları için İlk etapta Makine Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası gibi kuruluşlardan görüş alarak eski tesisleri ve arkasındaki arsayı kamulaştırma çalışmaları başlattık. 970 bin TL keşif bedeli hesaplandı. Miktar Ortaklar Belediye Meclisi toplantısında görüşülerek, pazarlık usulü kamulaştırma çalışmaları başlattık” dedi.
  Yapılan pazarlıklarla arazinin tamamını 620 bin TL"ye belediyeye kazandırdıklarının altını çizen Akın, “Arazinin kamulaştırılması Ortaklar Belediye Meclisimizde birkaç kez görüşüldükten sonra, tüm meclis üyelerimizin ortak kararıyla kamulaştırma yapılmış ve Bakanlıktan izin alınmıştır. Hazırlattığımız tesis projesi için öncelikle eski tesisin yıkım çalışması yapılarak, yeni projemiz doğrultusunda inşaat çalışmaları başlatılmıştır. Diğer yandan da TEDAŞ İl Müdürlüğü"nce ile bölgedeki elektrik havai hatlarının yeraltına alınması için çalışmalar başlattık. Güneygaz ve enerji firmasıyla anlaşmalar yapıldı. Tesisi bir an önce açabilmek için çalışmalar sürüyor” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim