• BIST 109.341
 • Altın 153,619
 • Dolar 3,8469
 • Euro 4,5165

  Akçaova'da iki yeni yatırım

  24.04.2008 14:46
  Çine'ye bağlı Akçaova Belde Belediyesi, 2002 yılında aldığı 1’nci sınıf mezbaha ruhsatından sonra şimdi de yıllardır eksikliği çekilen hayvan pazarı ve 3’üncü sınıf küçükbaş hayvan kesim tesisi ruhsatını da aldı.
  Akçaovada iki yeni yatırım
  Akçaova'da iki yeni yatırım Akçaova'da iki yeni yatırım Akçaova'da iki yeni yatırım

  Ruhsat işlemlerinin tamamlanmasının ardından başlatılan inşaat çalışmaları sonrasında yaklaşık 10 bin YTL harcama yapılarak, 3"üncü sınıf küçükbaş hayvan kesim ünitesi ile hayvan pazarı hizmete açıldı.
  Faaliyetlere başlanmasının ardından belediye meclis üyeleriyle birlikte tesislerde incelemelerde bulunan Akçaova Belediye Başkanı Hasan Çam, hayvancılık bölgesi olan Akçaova"da böyle bir tesis kurulmasıyla belediyeye yeni bir kaynak oluşturulduğunu söyledi. Mezbahanın bulunduğu yerdeki boş alanın hayvan pazarı olarak düzenlendiğini ifade eden Çam, belediyeye ait hurdaları değerlendirerek düşük bir maliyetle tesislerin inşa edildiği açıkladı. Ruhsat işlemlerinin tamamlanmasının ardından hemen tesislerin faaliyete geçirildiğini belirten Çam, “Akçaova"da yetişen hayvanların etleri çok beğeniliyor. Daha önce eski mezbahada zor şartlar altında kesim yapabiliyorduk. Bugün modern mezbahada sağlıklı ve hijyenik bir ortamda hayvanları aynı gün kestirebiliyoruz. En büyük sıkıntımız küçükbaş hayvan kesimi idi. Çine bölgesinde böyle bir mezbaha bulunmadığı için bu ihtiyacımızı başka bölgelerde temin ediyorduk. Bundan sonra küçükbaş hayvan kesimi de Akçaova"da yapılabileceği için mutluyum” dedi.
  Beldenin sorunlarının sırasıyla çözmeye çalıştıklarına değinen Başkan Çam, seçim döneminde verdiği sözlerin büyük bir kısmını yerine getirdiğini belirterek “Belediyemizin en önemli gelir kaynağını hayvancılık oluşturuyor. Bu nedenle belediyemizin en öncelikli sorunlarını mezbaha ve hayvan pazarı sorunu oluşturuyordu. Kısıtlı imkanları en iyi şekilde değerlendirerek bu yatırımları gerçekleştirmeyi başardık. Bundan böyle hayvan kesim sayımız yıllık 10 binin üzerine çıkabilecek. Bu da belediyemize önemli bir gelir kaynağı oluşturacak” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim