• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Akbük'te halk günleri

  30.05.2009 16:27
  Akbük Belde Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı’nın başlatmış olduğu halk günleri toplantılarına ilgi her geçen gün artıyor.
  Akbükte halk günleri
  Akbük'te halk günleri Akbük'te halk günleri Akbük'te halk günleri

  Devam eden halk günü toplantılarında halk isteklerini ve beklentilerini dinleyen Başkan Sandalcı, tespit ettiği sorunları not alıyor. Son toplantıda kendisine iletilen Akbük Plajı"ndaki sorunlar, altyapı sorunları, çevre kirliliği, şehrin ışıklandırılması ve diğer sorunlarını not alan Başkan Sandalcı, vatandaşlara çözüm yolları hakkında bilgiler aktardı.
  Özellikle çevre kirliliği konusunda Didim Belediyesi"yle işbirliği yapabileceklerini söyleyen Başkan Sandalcı, “Arıtma sorunumuz var, bu en büyük sorunlardan biri, Akbük"ün mevcut alanı içinde arıtmaya ayrılacak yeri yok, çevresi ormanlarla çevrili. Bu konuda Didim Belediyesiyle görüşmeye geçeceğiz” dedi.
  Beldede yaşan su sorununa da değinen Sandalcı, “Bu yıl yağmurlardan dolayı su sorunu yok ama yağmur olamadığı seneler bu sorunu yaşayacağız. Küresel Isınmanın da etkisi çok.. Deniz Deşarjı için de bir takım teklifleri değerlendirebiliriz” diye konuştu.
  Site ve kooperatiflerde havuz sayısının çokluğuna ve bu havuzların su kullanımı konusunda önlemlerde alacaklarının altını çizen Başkan Sandalcı, “Özellikle beldemizde yabancıların yerleşmesi ve konforları için yapılan havuzlar yaz döneminde büyük su harcıyorlar. Bu konuda sıkıntılar geçmiş yıllarda oldu. Havuzlar Haziran ayında dolmaya başlıyor, Eylül"de boşaltılıyor. Bu dönemde vatandaş kafasına göre havuzu dolduruyor. Bunun önlemini alacağız ve bu dönemde israfı önleyeceğiz. Bu konuyla da ilgili site ve kooperatif yöneticilerini de bilgilendireceğiz ve gerekirse yaptırımlar alabiliriz” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim