ABD enflasyonunda yaşanan olumlu hava ve Çin'in yeniden açılmasıyla talepte toparlanma beklentisi Brent petrolde fiyatların artmasına neden oldu. 2023'e 80 doların altında giriş yapan Brent petrol, ocak ayı boyunca artışını sürdürerek 90 dolar seviyesine yaklaştı.

Yılın ilk haftası araç sahiplerinin yüzünü güldüren Brent petroldeki artış pompaya zam olarak döndü. Ay içerisinde ilk indirimin ardından peş peşe 80 ve 67 kuruşluk zam geldi. Motorinin de nasibini aldığı süreçte litre fiyatı 1 lira 5 kuruş arttı.

4 Şubat 2023 Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 4 Şubat 2023 Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları

Brent petroldeki hareketlilik ve döviz kurlarındaki değişkenlik sonrası benzine yeni yıldaki üçüncü zammın geleceği öğrenildi. 

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre 25 Ocak Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 96 kuruş gelmesi beklenen zam tutarı, Brent petroldeki hareketlilik nedeniyle 1 lira 25 kuruş olarak güncellendi. Konu ile ilgili olarak zamlı fiyatın pompa fiyatlarına yansıtılacağı aktarıldı.

Benzine son olarak geçtiğimiz hafta 1,05 liralık zam geldi. Böylelikle İstanbul Avrupa yakasında benzin 20,35 lira oldu. Yapılması beklenen zamla beraber benzinin litre fiyatı 21 lira 60 kuruşa çıkacak.