• BIST 106.926
 • Altın 151,266
 • Dolar 3,6716
 • Euro 4,3392

  Akan'a arazi oyunu

  03.09.2009 20:50
  Ağabeyini 'dolandırıcılığa göz yummak' suçlamasıyla karşı karşıya bıraktı
  Akana arazi oyunu
  Akan'a arazi oyunu Akan'a arazi oyunu Akan'a arazi oyunu

  Aktör Tarık Akan'ın İstanbul Beykoz'da üzerinde 3 gayrimenkul bulunan tapulu arazisini, kardeşi, 'zilyetlik hakkı' adı altında işadamı Rahmi Osanmaz'a 500 TL'ye sattı. Olanlar da ondan sonra oldu.

  Satışı sonradan öğrenen Tarık Akan, işadamını tahliye ettirdi. Ancak işadamı da kardeşleri savcılığa şikayet etti. Tazminat da isteyen işadamı, ünlü aktörü, aynı yeri daha önce de bir başkasına satmak istemeyen kardeşini dolandırıcılığına göz yummakla suçladı.

  DAHA ÖNCE DE SATTI
  Tarık Akan, işlerinin yoğunluğu nedeniyle kardeşi Turgut Üregül'ü vekil tayin etti. Ancak bunu fırsat bilen kardeşi, bir noterden alım satım yetkisi vekaleti çıkarttı. Ardından da ağabeyinin adına tapu kaydı bulunmamasına rağmen, bu kaydı gizleyerek 'satış vaadi' sözleşmesiyle Kerim Turanlı'ya devretti.

  Ancak Turanlı kısa sürede arazinin Tarık Akan'a ait olduğunu öğrendi ve parasını mahkemeyle geri aldı. Üregül, haziranda yine satılık ilanı verdi. Arazinin 2 B statüsünde olduğunu belirterek, satış işleminin 'zilyetlik hakkı'yla gerçekleştirilebileceğini kaydetti. İşadamı Rahmi Osanmaz talip oldu. Hatta iddiasına göre Beykoz Belediyesi Emlak Müdürlüğü'ne giderek, arazideki müstakil binaların 'zilyetlik hakkı'nın Turgut Üregül adına kayıtlı olduğunu öğrendi. Ardından satın aldı

  AKAN'A SUÇLAMA
  Ancak durumu öğrenen Tarık Akan onu tahliye ettirdi. Osanmaz da dolandırıldığını belirterek Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dilekçesinde emlakçı Hüseyin Görgüç ile Belediye Bölge Müdürülüğü'ndeki memurlar ve Tarık Akan'ı da suçlayan Osanmaz, 490 bin TL tazminat talep etti.

  HABERTURK

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim