• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  AK Parti'yi öven sözler

  01.06.2008 17:25
  Bu sözleri aynen Cem Uzan söyledi
  AK Partiyi öven sözler
  AK Parti'yi öven sözler AK Parti'yi öven sözler AK Parti'yi öven sözler

  'Elimde belge var' diyerek seçimlerde kendisinin de dinlendiği iddia eden Genç Parti lideri Cem Uzan, bir konuda da AK Parti'nin hakkını verdi: Gerçekten takdir ediyorum..

  Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, seçim döneminde telefonlarının dinlendiğini iddia ederek, dinlendiklerine yönelik ellerinde belge olduğunu öne sürdü. Önümüzdeki günlerde belgelerini açıklayacaklarını söyleyen Uzan, “Biz belgesiz konuşmayı sevmeyiz. Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Yardımcımız Emin Şirin Bey açıklayacaktır” dedi.

  Sakarya"da Genç Parti Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Ali Özkan"ın nikah töreninde şahitlik yapan Cem Uzan, nikahın ardından İstanbul, Bursa, Bilecik, İzmir ve Adana İl Teşkilatları ile bir araya geldi. 22 temmuz seçimlerinin ardından ilk kez basına konuşan Uzan, Türkiye"nin gündeminin aşikar olduğunu söyledi. Uzan, önümüzdeki Perşembe günü Anayasa Mahkemesi"nin türbana ilişkin kararını açıklayacağını, bu kararın ardından ise AKP"nin kapatılmasına yönelik davanın geleceğini kaydetti. Bu karaların Türkiye"nin siyasi gündemini belirleyeceğini söyleyen Uzan, “Yalnız ortada önemli bir konu daha var; gazetelerde okuduğumuz ama belli bir zamandır bildiğimiz parti, siyasi, bürokrat ve vatandaşların açık çek vari bir üslup ve tarzla dinlenmeye maruz kalmaları. Bu genellikle demokrasilerde olan bir durum değildir. Türkiye"de ilk defa yanılmıyorsam AKP iktidarı döneminde başlamıştır” diye konuştu.

  “BİZ BELGESİZ KONUŞMAYIZ”

  Uzan, önümüzdeki günlerde Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin"in bir açıklama yaparak, Genç Parti"nin de dinlendiğini belgelerle kanıtlayacaklarını bildirdi.

  Uzan, “Biz belgesiz konuşmayı sevmeyiz. Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Yardımcımız Emin Şirin Bey açıklayacaktır. Belgeleriyle, Genç Parti"nin, kendisinin, benim Genç Parti Genel Merkezi"nin ve e-maillerimizin seçim süresince, seçim öncesi, Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında dinlendiğimizi kanıtlayacağız” dedi.

  Türkiye ekonomisinin kötü gidişatını AKP iktidarına bağlayan Uzan “Ekonomiye hiçbir şey olmaz. Aksine Türkiye Türkie AKP"den kurtulursa ekonomi de rahatlar, daha doğrusu, Türk milletinin ekonomisi rahatlar. Yabancıların ki biraz bozulur ama bu da o kadar önemli olmaz, onlarla da oturulur anlaşılır” diye konuştu.

  Uzan Anadolu"nun bir çok şehrinde üretim ve işsizlik sorunun hat safhaya ulaştığını savunarak, piyasada iflasların tavan yaptığı söyledi. Sonbaharda erken seçim olacağı öngörüsünde bulunan Uzan, “Türk insanı kendisine hizmet eden bir iktidar arayışı içindedir ve inanıyorum ki, sonbaharda olacak olan bir erken genel seçimle Türkiye rahat bir nefes alacaktır. Bu kadar gerginlik, bu kadar kamplaşma ve "ben ne dersem bütün Türkiye bana oy vermiş olsa da olmasa da riya etmek zorunda" diyen bir zihniyetin getirdiği noktada, Türkiye ancak seçimle rahatlar. Aklıselim Türkiye"yi bir erken seçime götürür” dedi.

  “İKTİDAR PARTİSİNİ TAKDİR EDİYORUM”

  Uzan, Ergenekon Operasyonuna ilişkin sonuçların iddianame açıklandıktan sonra, görüntülediğini iddia ederek “Ama önemli olan bakalım Anayasa Mahkemesinden Perşembe günü ne çıkacak, yalnız şunu doğru buluyorum ve o açıdan iktidar partisini takdir ediyorum; savunmalarını çabucak vereceklerini söylüyorlar, doğru bir şeydir” dedi.
  Türkiye"deki gerginliğin çok uzamaması gerektiğinin altını çizen Uzan, AKP"nin bir an evvel savunmasını yapmasıyla Anayasa Mahkemesi"nin de hukuk çerçevesinde doğru bir karar vereceğini belirtti.

  “ANAYASAYI ÇİĞNEMENİN BİR DELİ VARDIR”

  Uzan AKP"nin kapatılması davasına ilişkin şunları söyledi:
  “Anayasa işimize geldiği zaman desteklediğimiz, işimize gelmediği zaman çiğnediğimiz bir metin değildir. O yüzden Anayasayı, çiğniyor ihlal ediyorsanız Anayasa Mahkemesi, Anayasanın gerektirdiğini yapmakla yükümlü bir mahkemedir. Bunu son derece popülist bir yaklaşımla "kapatılmalı, kapatılmamalı" gibi bir düzeye indirmek yanlış. Anayasayı çiğnemenin bir bedeli vardır, kim olursa olsun bu bedel ödenmek zorundadır.”

  ANKA

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim