• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  AK Parti'yi Karıştıracak Olay Sözler!

  02.04.2012 16:54
  Partisindekiler için öyle şeyler söyledi ki AK Parti fena karışacak!
  AK Partiyi Karıştıracak Olay Sözler!
  AK Parti'yi Karıştıracak Olay Sözler! AK Parti'yi Karıştıracak Olay Sözler! AK Parti'yi Karıştıracak Olay Sözler!

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yerel bir gazeteye öyle bir röportaj verdi ki her sözü AK Parti'yi sallayacak. Bakan Çelik, kendi partililerini suçladığı röportajda, şoke eden sözler kullandı.

  İşte AK Partilileri için söylediği olay sözlerden bazıları;

  *"Benim ağabeyimin cezaevine girişinde hangi AK Partililer rol aldılar."
  *"Faruk Çelik'e Şanlıurfa parti bünyesinden birilerinin para getirdiği iddialarını ortaya atanlar kim? Ortaya çıksınlar. Eğer çıkmıyorlarsa da bu iftirayı atanlar şerefsizlik yapıyorlar".
  *"Urfa'ya para getirildiği danışma meclisinde konuşuluyor. Kimdir ya bu alçak adam? Çıksın konuşsun!

  BU RÖPORTAJ OLAY ÇIKARTIR

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa'da yayın yapan haftalık Şehir gazetesine AK PARTİ'yi karıştıracak bir röportaj verdi. Kendi partisindekiler için ağır ithamlarda bulunan Çelik, "şerefsiz, alçak adam" gibi sözler kullandı.

  Daha önce Bursaspor yöneticiliği yapan ağabeyi Osman Çelik'in gözaltına alınmasında bazı Ak Partililerin rol aldığını ileri süren Bakan Çelik şu soruları sordu:
  "1) Benim Ağabeyimin cezaevine girişinde hangi Ak Partililer rol aldılar.
  2) Kimler, kime ne dedirtti? "Sonuna kadar gidin bu işin" diyen kim?
  3) Ağabeyime attıkları zimmetine para geçirdiği iddiasını Türkiye'ye yayan kim? Bunlar çıksın ortaya.
  4) Faruk Çelik'e Şanlıurfa'da parti bünyesinden birilerinin para getirdiği iddialarını ortaya atanlar kim? Ortaya çıksınlar. Eğer çıkmıyorlarsa da bu iftirayı atanlar şerefsizlik yapıyorlar. Bakın söylüyorum.
  *Faruk Çelik'in Urfa'nın taşında toprağında 63 gün nefes almadan çalışırken, Bursa'nın aleyhine çalıştığını söyleyenler kim?
  *Bu iftiraları Başbakan Yardımcısı'na taşıyanlar kim?
  Bunlarla yüzleşmek istiyorum ben ?

  BÜLENT ARINÇ SORUSU ÜZERİNE...

  Faruk Çelik AK Parti'de hayli gürültü koparacak röportajında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın isminin geçtiği bir soru üzerine de bomba açıklamalar yapıyor.

  Gazete muhabiri "Bülent Arınç'ın patronajındaki siyaset Bursa'ya ne katar?" diye sorunca Faruk Çelik'ten gelen yanıt aynen şöyle oluyor;

  -"Bilmem. Göreceğiz elbet ne katar. Bülent Ağabey ile ilgili bir değerlendirmem olmadı. Kendisine de söyledim zaten. Ben net bir şekilde söyledim; Ben Bülent Ağabey'in bırakınız müdahili, bırakınız farklı bir duruşu, kendisini üzecek bir işin içinde olmam dedim. Biz gençliğimizde Bülent Ağabey'in kasetleri ile büyüdük. Bizim jenerasyon öyle. Konferanslar verirdi kendisi. Hem bir problem de yok.

  ARINÇ'A BİLGİ AKTARANLAR PROBLEM

  Problem Bülent Bey'e bilgi aktaranlarda. Mesela o bilgiler, benimle paylaşılmıyor. Başka yerde paylaşılıyor.Canımı sıkan hadise bu. Eğer benimle ilgili bir olay varsa Ben Bülent A ğabey'in benimle paylaşmasını isterim.Yoksa ben Bülent Ağabey'i üzecek hiçbir şey içinde olmadım. Hiç olmadım. Hem bizden yaşça büyük hem bizden deneyimli. Bir aile ortamı içinde, her iki aile çocukları iç içe. Şimdi ben Bülent Ağabey ile ilgili kalkıp kişisel bir şeyim ne olabilir yani. Başbakanın takdiri.

  KİMDİR BU ALÇAK ADAM?

  Benim meselem Bülent bey'in meselesi değil ki bunlar yani. Benim yaptığım olay ne? Az önce üç tane soru sordum yani. Urfa'ya para getirildiği danışma meclisinde konuşuluyor. Kimdir ya bu alçak adam? Çıksın konuşsun. Çıksın desin ki 'şu adam şudur' desin yani. Bu iftirayı atıyor. İşte efendim Yıldırım'da kongre olmuş, bilmem nerde kongre olmuş, arkasında filanlar var diye çıksın söylesinler. Bunların bu şekilde aktarılması ve bunlara inanılıyor gibi olması can sıkıcı. Yoksa Bülent Ağabey'in kişiliği ile aynı kabinedeyiz birbirimizin her zaman hukukunu korumuşuz, bizim aramızda böyle bir şey olması mümkün değil ama araya girenler konuşulanlar. Ben Bülent Ağabey ile ilgili bir şey duysam, yüzüne söylerim.

  BURSA İL BAŞKANLIĞI KAVGA ÇIKARTTI

  AK Parti'de Faruk Çelik'i kendi partisine karşı konuşmaya iten olayların perde arkasında 22 Nisan'da yapılacak olan Bursa İL Başkanlığı seçimleri bulunuyor. Faruk Çelik'in Olay Gazetesi ile yakınlık kurduğu ve seçimleri ertelediği iddiaları konuşuluyor. Bakan Çelik ise Bursa'ya gitmesinden bazı AK PARTİ'lilerin rahatsız olduğunu iddia ediyor.

  YALANCILAR... İFTİRACILAR...
  AK PARTİLİ BUNLAR...

  İşte o söyleşiden Bursa seçimlerine dair bomba açıklamalar;
  -Bursa'ya neden mesaj vereyim ki? Ben çok açık konuşuyorum. Yalancılar, iftiracılar, iki yüzlüler bu partiden dışlanmalı. Sayıları da çok azdır. Kim ikiyüzlülük yapıyorsa, kim kimin kuyusunu kazıyorsa, kim kiminle yüzleşemiyorsa; bak bu cümle önemli; kimin kiminle yüzleşecek hali yoksa, bu partide yer almamalı.AK Partili bunlar. Partinin Adı AK Parti. Yüzleşiyorlarsa ama problem yok. Oturur konuşuruz, çözülmeyecek mesele yok.

  BURSA'YA GELMEM SUÇ OLDU
  Geliyorum. Yazıhanemde oturuyorum. Üç kişi geliyor. Abi nasılsın diyor?
  Sanki bu durum suç olmaya başladı. Bu şekile dönüşmeye başladı. Buna müsaade etmeyeceğim. İkincisi kim yüzleşmek istiyorsa; buradan herkese ilan ediyorum. Danışma meclisi mi toplarlar, gazeteciler mi toplanır? Herkesle yüzleşmeye hazırım. Herkesin bir kara çarşafı, beyaz çarşafı bir insin bakalım yüzü nedir, görelim onları. Ben oğlumu falan Bursa'da istisnai kadrodan bir yerlere aldırmadım. Ben kamuda, belediye de benim oğluma, benim ağabeyime bir rant sağlamadım. Ama iftiraya gelince bol miktarda iftira atılıyor.

  RAHAT EDİN FARUK ÇELİK YOK BURDA

  Kongre- mongre gündeminde değiliz yani. (...) Devir bitti, güzel. Bitti. Kim rahat ediyorsa, ki bu üç beş kişilik bir güruhtur. Rahat tamam işte, güzel Bursa sizin. Faruk Çelik de yok burada. Faruk Çelik Şanlıurfa işleri ile uğraşıyor. Nedir yani şimdi. Nedir? Buradaki panik nedir? Faruk Çelik'i görmeyin isterseniz hangi tarihe kadar, istiyorsanız bir ay iki ay girmeyeyim Bursa'ya.

  İSTERSEM BURSA'DA SEÇİMLERİ ALIRIM

  Ben Bursa'da siyaset yapmak istediğim zaman, her zaman yaparım. Ama ben huzursuzluk verecek hiçbir olayın içinde olmadım. Ben konumumu biliyorum ve o konumumu muhafaza edecek şekilde bir yerde duruyorum. Ama hala bunu istismar etmeye çalışan, kaşımaya çalışanlar bilsinler ki açık ve net söylüyorum. Ben ilçe kongrelerine de gelseydim kimsenin şansı yoktu, İl kongresine de gelsem aynı. Açık iddia ediyorum. Ama benim böyle bir yarışım yok.

  SEÇİMLERDE NERDEYDİLER?

  Faruk Çelik seçimlerde çalışmadı zaten Bursa'da öyle mi? Ne 2007'de, ne 2009'da çalışmadı Faruk Çelik, sürekli uyudu. Başarıyı üzerine alanların etkisi var mıydı o devirde. 2007 seçimlerinde neredeydiler? Soruyorum cevap versinler bakalım. Hangi söğüdün altında sergileniyorlardı.

  BÖYLE DEVAM EDERSE 15 GÜNE KADAR
  HERŞEYİ KONUŞACAĞIM

  Şimdi bana Yıldırım'da Hüdai ile Eşref arasında tercih yap denilir mi? İkisi de benim 30 yıldır tanıdığım insanlar. Burada ne yapmak istiyorlar? Ne olacak yani? İl başkan adayı da bana geldi. Ben 'hayırlı olsun 'dedim sadece. Beni rakip yaparsanız karşınıza geçerim, 'beni rakip yapmayın' dedim bakın!. Şu anda o istikamete doğru gidiyorsunuz..Ben Bursa'da rakip deliğim ki ben Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıyım.Karşı tarafa Faruk Çelik'i koyup ne yapmak istiyorlar? Ben anlamadım ki. Bu devam ederse ben bakın, 10-15 gün bekleyeceğim. Eğer böyle yapmaya devam ederlerse, Ankara'da da-Bursa'da da ağzımdan ne çıkması gerekiyorsa söyleyeceğim, konuşacağım... İl Başkanı adayları çıksınlar, yarışsınlar. Yıldırım'da kongre oluyor. Kongrenin tarafı ben oluyorum. Ben salonda mıyım? Yok. Delegelerle mi görüşmüşüm? Yok. Ben kimseye talimat mı vermişim? Yok. O zaman ben hak etmediğim bir muamele ile karşı karşıya bırakılacaksam ,3-5 yazar ve 3-5 partili... O zaman biz de çıkar, 'taraf oluruz' ve deriz ki; 'mevcut il başkanı, karşısındaki arkadaş ya da yeni bir başkan adayı' neyse çıkarız tavrımızı koyarız.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim