Ak Parti MKYK üyesi Seda Sarıbaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kentteki billboardlarda siyasi olarak sadece CHP reklamları yapıldığını belirterek Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tepki gösterdi. 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın adaylık çağrısına yanıt verdi, adayı duyurma şartını açıkladı Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın adaylık çağrısına yanıt verdi, adayı duyurma şartını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın programı öncesi billboardların kullanılmasına izin verilmemesine Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin “Billboardlarda siyasi içeriklere izin verilmemesi” gerekçe gösterildiğine belirten Sarıbaş şu ifadelere kullandı. “Aydın BŞB şehirdeki billboardlar için bir firmayla anlaşmış, anlaşmaya gerekçe göstererek billboardlarda siyasi içariklere yer verilmeyeceğine söylemiştir. Ancak görsellerde görüldüğü gibi. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti sonrasında , Aydın’lı hemşerilerimizin hizmetine sunulan yatırımlara dair çalışmaların bu gerekçe ile engellendiği halde, CHP’ye ait içerikler düzenli olarak yayınlanmaktadır.” Dedi. Defalarca başvurmalarına rağmen billboardların kullanılmasına izin verilmediğine belirten Sarıbaş, “Siyasi etik ile bağdaşmayan ve hiçbir hukiki yönü bulunmayan bu tutum hakkında Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan açıklama bekliyoruz” diye konuştu.