Meksika'da Türkiye skandalı... Depremzedelere bağışlanan ürünler marketten çıktı iddiası Meksika'da Türkiye skandalı... Depremzedelere bağışlanan ürünler marketten çıktı iddiası

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İki turlu bir seçimi Türkiye ilk defa deniyor. Sorular sıfırdan yeniden soruluyor. Kazanılan şeyler var. Biz istiyorduk ki Cumhur İttifakı olarak çoğunluğu alalım. Muhalefet toplumu okuyarak yeni plan kurmadı. Yapılan açıklamalara baktığım zaman ah anlayamamışız gibi yorumlar görüyorum. Keskin dönüşler var, bu sefer daha büyük hayal kırıklığıyla karşılaşacaklar. Bütün kurguyu 6'lı masa üzerine kurmuşlardı. Ortaya konan tablo onları şaşırtan bir netice koymuş oldu.

Parlamenter sisteme dönüş olur mu?

Biz bunun için referandumdan geçtik. AK Parti parlamenter sistemi bir daha düşünmez.

Yolun başında ne anlatıyorsak, ikinci turda da onu anlatıyoruz. Radikal keskin dönüşler yaptığınız zaman size inanamaz. Bugün söylediklerinin hepsini dün söylemeliydi. Bu seçimden notlar çıkarsak, mesajları net söyleyenler, gerçekçi anlatanlar, her tarafa hitap edenler değil kendi seçmenine hitap edenler... HDP'yle ilgili kaygıların anlaşılmadığını düşünüyorum. Hem milliyetçilerden oy isteyeceksiniz hem HDP'lilerden oy isteyeceksiniz. Müthiş bir kafa karışıklığına sebebiyet veriyor.

Oğan'a verilen oy tepkiseldi. Seçmenin oyunu bir kalıp olarak düşünemeyiz. Evvelden çoklu ihtimal vardı. Şu an sadece 2 aday var. Seçmen kendine şunu soracak itirazım neyeydi, önceliklerim nelerdi?