AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "2008 de gençlik kolları başkanıydım. Diyorlardı ki AK Parti ANAP gibi olacak. Yıl 2022 aynı şeyi söylüyorlar. Şimdi de helalleşeceğiz derken öbür taraftan yargılayacağız, diyorlar. Gemlik'teki fabrika için bizi yargılayacaklarmış. Bu ülkenin yerli milli bir ağacı olması sizi niye rahatsız ediyor? Hukuk devleti dediğimiz bir yerde siyasilerin bu söylemi ayrı bir garabet de insanlara bu kadar ümit vermeyin, alnımız açık.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı binasında düzenlenen online üyelik sistemi katılım törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. İki yılda izmirakuyelik.com aracılığıyla 8 bin 375 kişi partiye üye olurken, bu üyeler arasından Bornova, Konak, Çiğli, Buca, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Balçova ilçelerindeki toplam 150 yeni üyeye rozet takma töreni gerçekleştirildi.

Pakistan'da askeri helikopter düştü: 6 ölü Pakistan'da askeri helikopter düştü: 6 ölü

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ağustos ayının Türk tarihi, medeniyeti ve davası için kıymetli, değerli zaferlerin kazanıldığı önemli bir ay olduğuna dikkat çekerek, 26 Ağustos'ta Büyük Taarruz'u başlatan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle andıklarını dile getirdi. Tarihte yaşanan olayların benzerlerinin her an yaşandığına dikkat çeken Dağ, "Günümüzde belki fiziken işgallerle karşı karşıya kalmasak da dünyanın geçtiği süreçte benzer meydan okumalarla karşı karşıya kalıyoruz. Ecdadımız önce vatan, toprak demişse bize düşen de bunları söylemektir. Düşman topla tüfekle askerle burada değil belki ama dünya ciddi meydan okumayla karşı karşıya. Bundan en fazla etkilenen Anadolu'dur. Suriye'de yaşananların bize maliyeti olduğunu gördük. Bir pandemi olayının tüm dünyadaki gibi bizi de nasıl etkilediğini gördük. Böyle bir zamanda ülke yönetme tecrübesi olan lider ülke olmanın ne anlama geldiğini de gördük. Güçlü bir lider ülkeyi böyle bir dönemde temsil edebilirdi o da bugün Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

'İŞ ÜRETİYORUZ, SORUNLARA ÇÖZÜM BULUYORUZ'