• BIST 96.198
 • Altın 285,027
 • Dolar 5,8030
 • Euro 6,4500

  AK Partili Erdem'den Gürlen Barajı Açıklaması

  14.01.2016 10:39
  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Çine’de yapılması planlanan Gürlen Barajı ve geçtiğimiz yıl Aydınlı üreticiye sağlanan destekler hakkında açıklamalarda bulundu.
  AK Partili Erdem'den Gürlen Barajı Açıklaması
  AK Partili Erdem'den Gürlen Barajı Açıklaması AK Partili Erdem'den Gürlen Barajı Açıklaması AK Partili Erdem'den Gürlen Barajı Açıklaması

  Mehmet Erdem, yaptığı açıklamada; “Gürlen Barajı 2013 yılında Aydın ili Çine ilçesi ve civar yerleşim yerlerinin içme ve kullanma suyu temini amacıyla Bakanımız Veysel Eroğlu'nun talimatlarıyla DSİ tarafından çalışma programına alınmıştır. Bilindiği üzere içme ve kullanma suyu temini amaçlı barajların en az 10 yıl akım ölçümü olması gerekmektedir. Bu nedenle Gürlen Barajı aks yerinin bulunduğu Gürlen Çayı üzerinde 2013 yılında DSİ tarafından AGİ kurularak, su miktarı tespiti çalışmalarına başlanılmıştır. Aynı zamanda su kalitesi ölçümü çalışmaları da 2013 yılında başlatılmış olup, ölçüm devam etmektedir. Gürlen Barajı‘nın üzerinde yer aldığı Gürlen Çayı, Çine Barajı’na sağ sahilinden, Çine Barajı aks yerine yakın bir noktadan mansaplanmaktadır. Mevcut durumda Gürlen Çayından akan sular boşa gitmemekte olup, Çine Barajı’nda depolanarak faydaya dönüşmektedir. Gürlen Barajı aks yerinde yıl olarak yeterli akım ölçümüne ulaşıldığında planlama çalışmaları tamamlanarak proje aşamasına ve bilahare de inşaat aşamasına geçilecektir. Konu hakkında bilgi sahibi olmayan bazı şahısların yaptığı sorumsuz açıklamalar kamuoyunu yanıltmaktadır. Bizim ve Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'nun konuyla ilgili açıklamaları tamamen doğrudur” dedi.

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim