Aydın’da 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında yıl sonu etkinlikleri devam ediyor Aydın’da 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında yıl sonu etkinlikleri devam ediyor

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Platformu'nun düzenlediği iftar programına katıldı.

Kılıçdaroğlu iftar sonrasında yer aldığı fotoğraf karesinde, seccadeye bastığının görülmesi ülke gündemine oturdu. 7'den 70'e her kesimden Kılıçdaroğlu'na tepki yağdı.


Seccade krizine ilişkin AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Mustafa Abak'tan da tepki geldi. CHP liderini sert sözlerle eleştiren Abak, 14 Mayıs günü gereken cevabı  sandıkta vereceklerini söyledi. 


“Bu millet bunu unutmaz”

Abak, “Bu davranış, bunların nasıl bir takiyeci zihniyete sahip olduklarını gösteriyor. Toplumun dini değerlerine ne kadar uzak olduklarını gösteriyorlar. Bu dönemde miş gibi görünmek, mış gibi yapmak durumunda olduklarını da kanıtladılar. Türk toplumu ve müslüman alemi için dini değer olan seccade üzerinde poz vermekle kendilerini gösterdiler. Bu millet, kutsallarına ayak uzatanları görmezden gelmez, bunu unutmaz. Milletimiz 14 Mayıs günü bu tablo ile ilgili gereken cevabı sandıkta verecektir.” ifadelerini kullandı.