• BIST 105.026
 • Altın 162,753
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430

  AK Parti'den yalanlama

  06.06.2008 09:33
  Ak Parti İl Başkanı İ. Hakkı Eser, il yönetim kurulu üyesi Musa Güzel hakkındaki haberlere açıklık getirdi.
  AK Partiden yalanlama
  AK Parti'den yalanlama AK Parti'den yalanlama AK Parti'den yalanlama

  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, Aydın Gündem gazetesinde yer alan AK Parti Aydın İl Yönetim Kurulu üyesi Musa Güzel hakkındaki iddiaların, kesinlikle yalan ve yanlış olduğunu iddia etti.
  Haberlerin yayınlanmasının ardından kamuoyunu bilgilendirme gereksinimi duyduğunu ifade eden Eser, “AK Parti kuruluşundan itibaren gerek genel merkez ve gerekse diğer teşkilatları olarak temiz, dürüst, şaibesiz bir siyaset anlayışı ile buna inanan şahsiyetler üzerine kurulan bir partidir” dedi.
  AK Parti"nin bu özelliklerinden dolayı yapılan son üç seçimden de halkın büyük teveccühünü kazandığını savunan AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, ilahi adaletten sonra en büyük adalet mekanizmasının halkın sağduyusu ve vicdanı olduğunu söyledi. AK Parti"nin yaptığı hizmet ve uygulamaları itibarıyla vatandaşlardan büyük destek gördüğünü belirten Eser, “Partimizin ortaya koyduğu bu başarı trendini hazmedemeyen bir kısım mihrakların, genel konjonktürde partimize karşı yürüttükleri yıpratma gayretlerine, bugün yerel ölçekte de bir yenisi eklenmiştir. İl Yönetim Kurulu üyemiz Musa Güzel ile ilgili tamamen yalan ve yanlış, muteber hiçbir bilge ve belgeye dayanmayan, sadece kamuoyunu aldatmaya yönelik olarak hazırlanan bir değerlendirme, bir kısım medya organlarında "haber" olarak sunulmuştur. Aydın bürokrasisinde tamamen kendi kurallarına uygun bir süreç içinde gerçekleşen bir kısım uygulamalar üzerinde, müdahalelerin olduğu ima edilerek uydurulan haber, siyasi rekabeti ahlaki olmayan zeminlere çekmek isteyen bir kısım şahsiyetlerin gayretinden ibarettir” diye konuştu.
  İddiaları ortaya atan ve onları destekleyenleri Aydın kamuoyunun da çok iyi bilmekte olduğuna değinen Eser,şöyle konuştu: “Yerel seçimler öncesinde, güneşin balçıkla sıvanmasının mümkün olmadığı gibi, yaptığı bütün iş ve işlemlerinde son derece adil, kuralcı ve şeffaf davranan AK Parti teşkilatlarının karalanması mümkün olamayacaktır. İlgililer hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Basın etiği ile kesinlikle bağdaşmayan bir habercilik anlayışı ile seçim öncesinde ortaya çıkarak şantaj benzeri karalama kampanyalarının, karanlık beklenti ve hesapların maşalığını yapanlara karşı başta Aydın Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinin gerekli hassasiyeti ortaya koyacağına inanıyorum.”

  MUSA GÜZEL'İN GAZETE NE DEMİŞTİ?

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim