AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Erkan Kandemir CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kandemir, 'Çok önemli bir seçime gidiyoruz, bu seçim sonuçlarını bütün coğrafya açısından çok değerli görüyoruz. Cumhurbaşkanımız da ifade etti, Cumhur İttifakı olarak MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli de ifade etti seçimin öne alınması ile ilgili bizim bir çalışmamız yok.' ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Erkan Kandemir önemli açıklamalarda bulunarak, "Çok önemli bir seçime gidiyoruz, bu seçim sonuçlarını bütün coğrafya açısından çok değerli görüyoruz. Cumhurbaşkanımız da ifade etti, Cumhur İttifakı olarak MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli de ifade etti seçimin öne alınması ile ilgili bizim bir çalışmamız yok. Muhalefet tarafından sürekli olarak bir öne alınacak konusu konuşuluyor, bizim böyle bir gündemimiz yok. Bu seçime mahsus 2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu yeni yüzyılda kazanımlarımızı kutlayacağız. Dünyadaki bütün çatışma bölgelerinde Türkiye'nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin kıymetini görüyoruz. O görüşme trafikleri bile Türkiye'nin geldiği noktayı gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Erken Kandemir'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

AK Parti'de mesele vekil olmak ya da olmamak değildir bizim açımızdan. İl il anketlerimizi yaptırmaya devam ediyoruz, hangi kitleye temas etmeliyiz bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz. Şimdi 28 Ekim'de Ankara Arena'da bir programla önümüzdeki döneme dair AK Parti yol haritasını Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.

SEÇİMİN ÖNE ALINMA İHTİMALİ Mİ DOĞDU?

Çok önemli bir seçime gidiyoruz, bu seçim sonuçlarını bütün coğrafya açısından çok değerli görüyoruz. Cumhurbaşkanımız da ifade etti, Cumhur İttifakı olarak MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli de ifade etti seçimin öne alınması ile ilgili bizim bir çalışmamız yok.

Muhalefet tarafından sürekli olarak bir öne alınacak konusu konuşuluyor, bizim böyle bir gündemimiz yok.

Bu seçime mahsus 2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu yeni yüzyılda kazanımlarımızı kutlayacağız. Dünyadaki bütün çatışma bölgelerinde Türkiye'nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin kıymetini görüyoruz. O görüşme trafikleri bile Türkiye'nin geldiği noktayı gösteriyor.

KILIÇDAROĞLU HAFTASONU VERDİĞİ BİR MÜLAKATTA CUMHUR İTTİFAKININ PARLAMENTODA ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYAMAYACAĞINI VE CHP İLE AK PARTİNİN OYLARININ BAŞA BAŞ OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ? SİZİN SAHADAN ALDIĞINIZ ANKET SONUÇLARI NEYE İŞARET EDİYOR?

Sayın Kılıçdaroğlu nerede yaptırıyor bu anketleri, kendisi sahada ne görüyor bilemiyorum. Kılıçdaroğlu her seçim öncesi benzer şeyleri söyledi. Karar verecek olan milletimiz, hep birlikte göreceğiz sonucu. Anketler üzerinden siyaset yapılmaz. Biz sahada siyaset yapıyoruz, gerçeklik orada, sokakta, insanların gönlünde, insanların aklında. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu seçimlerde de milletimizin teveccühü ile bir kez daha iktidara gelmeye talip.

21 senedir iktidardayız, yaptıklarımız da ortada. Dolayısıyla biz milletimizin karşısına çıkarken çok hazırlıklıyız. Tutarlılık çok önemli bir şey. Muhalefetin ne söylediğinden çok biz milletimizin bizim heyecanımızı paylaştığını görüyoruz.