AK Parti, CHP'li büyükşehir belediyeleri için performans raporu hazırlayacak. Çalışmaların ilki 25 Temmuz'da İzmir'de gerçekleştirilecek. AK Parti kurmayları, İzmir'e giderek 2019 yerel seçimler öncesinde mevcuttaki belediye başkanının neleri vaat ettiğini ve bunlardan ne kadarını hayata geçirdiği konusunda değerlendirmeler yapacak.

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili intihar etti! Azra'nın annesi: 'Hiç sevinmedim daha da acı çekmesini isterdim' Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili intihar etti! Azra'nın annesi: 'Hiç sevinmedim daha da acı çekmesini isterdim'
AK Parti, CHP'li büyükşehir belediyeleri için performans raporu hazırlayacak. CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının 2019 yerel seçimler öncesinde neleri vaat ettiği ve bunlardan ne kadarını hayata geçirdiğine dair bilgiler raporda yer alacak.

Türkiye gazetesinin haberine göre AK Parti, CHP'li büyükşehir belediyelerinin performansını ölçmek için harekete geçiyor. Bu kapsamdaki yapılacak çalışmaların ilki 25 Temmuz'da İzmir'de gerçekleştirilecek.

AK PARTİ, CHP'Lİ 11 BELEDİYENİN İCRAATLARINA BAKACAK

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclislerinin AK Parti Grup Başkanvekilleri, AK Parti Genel Merkezi'nde geçen günlerde bir toplantı düzenlemişti. Toplantının ardından yapılan açıklamada, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının seçilmelerinin dördüncü yılına girmelerine rağmen kamuoyunun karşısına icraatları ve projeleri ile çıkmak yerine, 'mazeret ve acziyet deklarasyonları' yayınladıklarını öne sürmüştü.

Ankara'da yapılan genel toplantının ardından AK Parti, CHP'li 11 büyükşehir belediye ile ilgili bir çalışma gerçekleştirecek. AK Parti kurmayları, İzmir'e giderek 2019 yerel seçimler öncesinde mevcuttaki belediye başkanının neleri vaat ettiğini ve bunlardan ne kadarını hayata geçirdiği konusunda değerlendirmeler yapacak.

Ayrıca, belediyelere bugüne kadar vatandaşların en çok şikâyet ettiği konularla ilgili ne gibi çalışmalar yapıldığı ve hangi adımların atıldığına da bakılacak. Daha sonra hazırlanan rapor, kamuoyuna sunulacak.

İZMİR'DE DEĞERLENDİRME TOPLANTI YAPILACAK

Değerlendirme toplantılarına İzmir'den sonra Ankara ve Adana'da devam edilecek.