• BIST 103.186
 • Altın 227,073
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307

  Ak Parti Milletvekili Mustafa Savaş, TBMM KİT Komisyonu Başkanlığından Neden İstifa Etmiyor?

  04.02.2019 08:45
  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Değerli Okuyucularım bu hafta köşemi 3 farklı konuya ayırdım

  Birincisi, Sn. Mustafa Savaş, Sayın Recep Tayyip Erdoğan isteği ile mi başkan adayı oldu işin perde arkası ne?

  İkincisi, Sayın Mustafa Savaş, neden KİT Komisyonu Başkanlığından istifa etmiyor?

  Üçüncüsü, Yenipazar deve güreşinin perde arkası.

   

      

  Sn. Mustafa Savaş, Sayın Recep Tayyip Erdoğan isteği ile mi başkan adayı oldu? İşin perde arkası ne?

   

  Aydın’da şu anda seçimlerde adayların seçim çalışmaları harika renkli geçiyor. Şu ana kadar tüm adaylar seçmenin gözüne girmek için asla birbirlerine partilere kötü söz söylemiyorlar. Her şey medenice yapılıyor.

  Halk da çirkin konuşma yapan politikacıyı anında sırtını dönüyor.

  Şu ana kadar Sayın Mustafa Savaş grubu çalışmalarını erkek ağırlıklı götürüyor.

  Sayın Özlem Çerçioğlu ise kadınların adeta hayranlıkla izlediği rol model, herkes tarafından seviliyor.

  Maalesef CHP ilçe başkan adayları Sn. Özlem Çerçioğlu’na bazıları hariç ayak uyduramıyor.

   

  CHP milletvekilleri de var ile yok arasındalar. Esasında seçim çalışmalarında olmasalar daha iyi olacak.

   

  Çünkü partili partisiz herkes Özlem Hanıma hayran. CHP milletvekilleri gelince bu tılsım bozuluyor. İşte o zaman iş parti çekişmesine giriyor. Bana göre gelmesinler daha iyi.

   

  Sayın Mustafa Savaş’a geçmiş yazılarımda “Kendisini adaylığa kim itti?” diye sormuştum.

  Sayın Mustafa Savaş ise sorduğum her soruda “Ben adaylık istemiyorum ama reis isterse kabul ederim” demişti.

  Ancak olayın farklı olduğu ortaya çıktı.

  kuvvet-erim.jpg

   

  Nazilli’de Sn. Haluk Alıcık’ın verdiği kahvaltıdan sonra MHP İlçe Teşkilatına gittiğimizde Sayın Ak Parti Milletvekili Sn Kuvvet Erim, kendisinin ve milletvekili arkadaşlar ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Sayın Mustafa Savaş’ın başkan adayı olmasını bizzat biz milletvekili arkadaşlarımızla adeta Sayın Recep Tayyip Erdoğan kapısının önüne yattık, yalvardık ve onun görevlerini belediye başkanı olduktan sonra biz yaparız dedik. Madem öyle Sn. Mustafa Savaş’ın adaylığını onaylıyorum demiş.

   

  Toplantıda bu cümleler sarf edilince Sayın Mustafa Savaş, “Ben bunu ilk defa duyuyorum” diyerek hayretlerini ortaya koydu.

   

  Ancak burada çelişkili bir durum ortaya çıkıyordu. Sn. Mustafa Savaş’ın istemediği bunu da milletvekili arkadaşları bildiği halde onu bu adaylığa niye ittikleridir.

  Demek ki Sn. Mustafa Savaş’ın adaylığı Sayın REİSİN talebi değil, milletvekili arkadaşlarının ısrarlı talepleriyle olmuş.

  Konuyla ilgili yorumu okuyucularıma bırakıyorum..

   

  ***

   

  Sayın Mustafa Savaş neden KİT Komisyonu Başkanlığından istifa etmiyor?

   

  Değerli okuyucularım son aylarda Sayın Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığından istifa edip etmeyeceği konusu kamuoyunu oldukça meşgul etti.

  CHP, Sayın Binali Yıldırım Beyin istifa etmesine gerek yok. zaten İstanbul Belediye Başkanlığını kazanamayacağı için istifa etmesin, deyince çanak çömlek patladı.

   

  Sayın Binali Yıldırım, “15 Şubat’ta TBMM’de anayasal zorunluk yok ama istifa ediyorum” dedi. Muhalefet ise, Anayasayı örnek gösterdi dolayısıyla bu meselede kapandı.

   

  ANCAK, Aydın’da Sn. Mustafa Savaş hala KİT KOMİSYONU Başkanı olarak zımmı olarak bu makamın verdiği yetkiler ile seçim çalışmasına devam ettiği görülmekte.

   

  90 yaşında Sökeli İhsan Kandemir büyüğümüz, bana sordu. “Gazteci oğlum ge bakem buraya, Mustufa’yı gödüm kendisine soramadım emme sen sorasın. Kendi niye kırmızı plakalı arbaylan dolışıyo o? Milletvekili, KİT KOMİSYONU BAŞKANI olarak niye hava atıyo söle ona, o da KİT KOMİSYONU başkanlıktan Binali Yıldırım gibi istifa edivesin. Yoksa Belediye Başkanlığını gazanacağından ümidimi yok da onun için mi istifa etmeyo” dedi.

  Ve ilave etti bu hayat bahalığında AK Parti’ye rey mey yok. Elektrik kullanmadığımız %50 kayıp kaçak ben niye ödüyom. Suya zam yapmecem diyo emme un, şeker, yağ zamları ne olcak gari.

  Sayın Mustafa Kardeşim kendine güvenin varsa mecbur değilsin amma Aydın Büyükşehir i kazanacak isen niye sahi KİT KOMİSYONU Başkanlığından istifa etmiyorsun? Yoksa kazanacağına dair endişen mi var? Dimya’da pirince giderken evdeki bulgurdan da olmak var, haberin olsun.

   

  Aman aramızdaki iddiamızı unutma onu da tekrar hatırlatayım.

   

  ***

   

  AYDIN DEVE GÜREŞLERİNDE YENİPAZAR’IN AYRI YERİ VARDIR.

  Bu pazar Yenipazar deve güreşlerini takip ettim. Binlerce kişinin bulunduğu bu arenaya politikacıların gelmesi de son derece önemli.

   

  Konuyu çocukluk arkadaşım Trabzon, Düzce, Çanakkale, Manisa Defterdarlığı yapmış Kenan Karadeniz’den dinledim. Özü sözü doğru bir efedir Kenan Karadeniz.

   

  Şimdi emekli hayatının tadını çıkarıyor. Deve güreşinin olmazsa olmazı, deve sucuğuyla rakı içmektir, şölendir deve güreşleri. Efem de bunu yapmış.

  Kenan efe çok şikâyetçi, rakı 150 TL olur mu diyor?

   

  kenan-karadeniz.jpg

   

  “Ahmet Efem, Sn. Mustafa Savaş, deve güreşi alanına geldi. Etrafında Sn. Ümmet Akın ve Yenipazar adayı Sn. Suat Menderes ve Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı vardı. Meydanda tıs yoktu. Koskocaman AK Parti Milletvekili meydana böyle mi girer dedim. Gitti protokola oturdu. İlgi görmeyince 30 dakika sonra sesiz sedasız çekti gitti. Kimsede fark etmedi.

  Amma 20 dakika sonra meydana Topuklu Efe, Başpehlivan Sağında, AK Parti Belediye Başkanı Zafer Savcı sol tarafında CHP’nin adayı Yüsran Erden, başında 8 köşeli Yenipazar kasketi ile davullar zurnalar eşliğinde bir girişi oldu ki vallahi arena ayağa kalktı.

  Özellikle kadınların tezahüratını partili partisiz herkes vallahi birbirinin üstüne çıkarcasına Özlem Hanım arenayı adeta inletti. Herkes deve güreşlerini bir tarafa bıraktı koşarak Özlem hanım ile fotoğraf çektirme yarışına girdi.

  ozlem-cercioglu-009.jpg

   

  Hele Kahverengi 8 köşeli şapkasıyla tribünlere çıkıp halkın arasına karıştığı tablo harikaydı. O sekiz köşeli şapkayı gapıp kızıma götürecektim olmadı. Neyse kendinden kızım için istiyorum.

  Bu sırada olan oldu. Kargaşadan bizim rakı masası devrildi. Ben de koşup bu yaşıma rağmen bu tabloyu albümleştirmek için Topuklu Efeyle resim çektirdim.

  ozlem-cercioglu1-002.jpg

   

  Yenipazar’da ne olur deyince Ahmet EFEM, Hasan ağa kahvesini biliyorsun. Politikanın felsefe kulübüdür. Ben de bunu burada bizim ahaliye sordum, Büyükşehirde Topuklu Efe, Yenipazar’da da Yüsran Erden diyorlar.

   

  Yenipazar’ın 40 yıllık doktoru, Memduh Ünübol ile de konuştum. Memduh da Kenan kardeşimin söylediklerini söyledi. Daha çok şey söyledi ama yerim kalmadı dostlar, devamı önümüzdeki haftaya.

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

  Bu yazı toplam 2907 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim