Kuşadası AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in "Gerçekler er yada geç ortaya çıkacak" ifadesiyle yaptığı mıcır ihalesi soruşturması ile ilgili açıklamaya "Adalet mi, siyaset mi?" başlıklı bir yazı ile yanıt verdi.

Gökçe'nin açıklaması şöyle:

Aydın’da mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde trafik kitleniyor Aydın’da mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde trafik kitleniyor

ADALET Mİ,SİYASET Mİ !!!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, belediye ile ilgisi olmayan bir operasyon olduğunu iddia ettiği "Mıcır Soruşturması" ile ilgili talihsiz bir açıklama yaptı. 

6 kişinin tutuklandığı bir soruşturma için “algı operasyonu” ,’’kumpas’’ diyor. Mesleği adalet sağlamak olan bir avukata yakışmayan bir açıklama. 

Avukat Ömer Bey’e sormak gerek;

-Şüpheli şahıslarla ile ilgili hükmü siyaset mi verdi, yargı mı?
Belli ki bir yargı kararını siyasallaştırarak gerçekleri saptırmaya çalışıyor. Bir avukat olarak kararın bağımsız yargı tarafından verildiğini bile bile bunu siyasi bir zemine oturtmaya çalışmak bir belediye başkanına hele hele bir hukukçuya yakışır mı?

-Ömer Bey, kendisi gibi düşünmeyenleri, istediği gibi yazmayanları kötülük ve iftira odağı olarak tanımlamaya çalışıyor. 
Başkan Bey, kendisine muhalefet yapanları “transfer” yoluyla kalemşör ordusu kurmaya o kadar alışmış ki, takımına katılmayanlara, doğruyu söyleyip yazanlara hiç tahammülü kalmamış.

-İşin içinde bir de ’’şeffaf belediyecilik’’ masalı var. 
Siz, halkın oyları ile seçilen Cumhur ittifakı meclis üyelerimizin 2021 yılının 5. ayında verdiği önergeye cevap bile vermeyeceksiniz, ondan sonra ‘’şeffaf belediyecilik’’ten bahsedeceksin. Buna kim inanır?

-Bir de ‘’rant çevreleri’’ hikayesi var. 
Başkan yardımcısına kurşun sıkıldığında kullanmaya başlamıştı bu tanımlamayı. Hatta demişti ki, “rantlarını kestiğimiz için saldırıyorlar,bunlar belediyenin kapısından içeri bile giremezler”  İyi de o zaman rantını kestik dediğiniz adamla makam odanda oturup poz verdiniz? 

-Ömer Bey madem bu kadar samimiydi, madem personelinin yanındaydı da, o zaman tam kadro ekibiyle adliyenin önüne kamp kurmak yerine neden ‘’satın aldığı kalemlerine’’; Başkan bakanlıklarda temaslar kurmak için Ankara'da diye yalan haber yaptırdınız?

Sayın Ömer Günel bilmeli ki, Kuşadası halkı saf değildir. İnsanda biraz utanma olur..Bu olanları nasıl düzeltirimi düşünmek varken siyaset yapmaz.. Tüm Türkiye kamuoyona Kuşadasını reklam edeceksin sonra ‘’algı operasyonu’’,’’kumpas’’ yalanlarının arkasına sığınacaksın..

Kral artık çıplak !!!

Kuşadası Kamuoyuna saygılarımla..