AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CNN Türk canlı yayınında konuştu. Zengin'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bomba iddia! Hadise, Mauro Icardi ile aşk mı yaşıyor? Bomba iddia! Hadise, Mauro Icardi ile aşk mı yaşıyor?

Meclis'te o gün nöbetçiydim. Önemli bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Beni arayan erkek milletvekillerimiz vardı kız çocukları olan. "Elimizden gelen her şeyi yapalım. İğrenç bir şey. Hepimiz toplanalım. Bir araştırma komisyonu kuralım."

Genel Kurul'a tekrar döndüğümüzde ortak olarak araştırma komisyonu kurmaya karar verdik. Önümüzdeki hafta Meclis'e getireceğiz.

Muhakkak araştırma, soruşturma ve kovuşturma yapmak lazım. Bir defa bu konuda iddianameyi okuduktan sonra kızımızın avukatıyla da uzun bir konuşma yaptım. O genç kadınü, avukatın çok büyük rolü var. Önce boşanma gerçekleşiyor. Boşanmadan sonra bu süreç başlıyor. O koruma ortamının çok büyük bir anlamı var.

Devam eden başka soruşturmalar da var. İlk defa şikayetler yapıldığında 2012'de o dönem savcılar tarafından talepleri reddedilmiş. HSK'da da soruşturma başlatıldı.

Gazeteci arkadaşlar nereden öğrendi? İddianameden öğrendi. Bu işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. Cemaat olduğu zaman bir şey engellenebilir mi? Hiç kimseyi aklamayı da doğru bulmuyorum. Bu dava Türkiye'nin en önemli davalarından bir tanesi. Kimden gelirse gelsin. Bu cemaat olabilir, siyasi olabilir kim olursa olsun hukukun yapması gereken yapması.

Dine çok ağır bir itham. İslam dini bunu söylemiyor. MEB dönüp bakmalı. Çocuk neredeydi, okula neden gitmedi? Bir arkadaşı hiç mi görmedi?

Evlilik yaşı çok nettir. Medeni Kanunu'nda neyse biz ona tabiyiz. Bir çocuk bunu yaşıyorsa içinde bulunduğu çevrenin dehşet itiraz etmesi gerekmiyor mu? İhbarda bulunması gerekmiyor mu? Medeni Kanunu'nda hükümler neyse biz onu uyguluyoruz. 18 yaşına geldiğinde kendi isteğiyle evlenmesi. Benim görüşüm 18 bitsin kimse ne mahkeme kararıyla ne ailenin izniyle evlenmesin. Diğerleriyle alakalı bizler hiçbir şeyi savunamayız. Bize düşen neyse biz onu yapmamız lazım.