• BIST 101.849
 • Altın 259,169
 • Dolar 5,6360
 • Euro 6,3235

  Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı: Özlem Çerçioğlu önce söz verdiği Sarıçay Barajını Yapsın

  08.02.2019 17:44
  Posacı, "Asıl söz verip de yapmayan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sarıcay  Barajı  sözü verdi, yapmadı. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız, zarar tespit çalışmaları devam ediyor" dedi.
  Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı: Özlem Çerçioğlu önce söz verdiği Sarıçay Barajını Yapsın
  Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı: Özlem Çerçioğlu önce söz verdiği Sarıçay Barajını Yapsın Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı: Özlem Çerçioğlu önce söz verdiği Sarıçay Barajını Yapsın Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı: Özlem Çerçioğlu önce söz verdiği Sarıçay Barajını Yapsın

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Söke ve çevresinde yaşanan taşkınlar ile ilgili, “Her seçim dönemin de, Menderes’in ıslahı sözü verenler, sözlerini unutuyor” eleştirilerine cevap veren Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı “Nehrin temizliği bitti, sahada 15- 20 iş makinesi çalışmalarına devam ediyor. Fakat Ocak ayında normalin üzerinde görülen yağışlar ve yan derelerden gelen sular, taşkınlara neden oldu. Aydın’da hükümetimizin yaptığı Adnan Menderes Barajı, Dandalaz Barajı, İkizdere Barajı bu taşkınları büyük ölçüde önledi. Asıl söz verip de yapmayan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sarıçay Barajı sözü verdi, yapmadı. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız, zarar tespit çalışmaları devam ediyor, zarar görülen bölgelerde devletimiz yapılması gereken ne varsa yapıyor. Ak Parti Hükümeti’nden önce bu Menderes kaç kere taştı, çiftçinin ne borcu ertelendi, ne devlet para verdi. Bizi eleştiren önce kendisine bakacak. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Milyon TL tarım bütçesi var. Onu da harcayamayan bir tarım, dairesi var. Özlem Hanım önce söz verdiği Sarıçay Barajını yapsın" dedi.

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim