• BIST 98.415
 • Altın 277,449
 • Dolar 5,7824
 • Euro 6,4409

  AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu

  30.11.2018 12:56
  AK Parti, 70 maddeden oluşan kanun teklifini Meclis'e sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da sunulan teklifle ilgili açıklama yaptı
  AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu
  AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu

  AK Parti Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis'e sunulan kanun teklifinden, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP ile yapılacak ittifaka ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

  MECLİS'E SUNULAN KANUN TEKLİFİ

  Mehmet Muş yaptığı açıklamada, "TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi verdik. 70 maddeden oluşan bu kanun teklifimiz çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan düzenlemeler içermekte. Kanun teklifimizle alakalı bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum; İl Bank Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri, bu teklifle İl Bank'a yetki vermeyi düşünüyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarına destek olması ve finansman sağlaması için İl Bank'a yetki verilmesi kanun teklifi içerisinde bulunmaktadır. Pol-san biliyorsunuz emniyet memurlarının sandığı, yeni gelen memurların da buraya katılımını zorunlu hale getirilmesini teklif ediyoruz. Son dönemlerde yaşanan 47/34 kamu ihale kapsamında gerçekleştirilmiş olan ihale sözleşmeleri bu kanun tarihi yürürlüğe girdiğinden itibaren devam ediyorsa bu sözleşmelerin feshi ya da devredilmesi kanun teklifi kapsamımızda.

  BİNALİ YILDIRIM İDDİALARI

  Binali Yıldırım'la ilgili bunlar sizin de söylediğiniz gibi iddiadır. Parti kaynaklarımızdan, yetkili organlarımızdan açıklama yapılmadığı sürece bir değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum. Siz partimizin ilgili kurumlarının yaptığı açıklamayı dikkate alın.

  MHP İLE İTTİFAK

  Sayın Genel Başkanımız şu an Arjantin'de. Kendisi son grup toplantısından sonra jestlere jestle karşılık vereceğiz dedi. Dolayısıyla bu anlamda partimizin nasıl olacak, hangi jestler olacak, bu konudaki açıklamasını bekleyin.

  KILIÇDAROĞLU TAZMİNAT KONUSU

  Türkiye bir hukuk devletidir, bir iddia ortaya attığınız zaman bunlar temelsizse bunlar yargıya taşınır. Bu tazminatlar da yargının verdiği kararlardır. Koalisyonlar yeni sistemle tarihe karıştı. İttifaklar olabilir ama koalisyonlar olamaz.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim