Bakan Soylu: Kimlik kartı ihtiyacı için nüfus müdürlüklerimiz açık Bakan Soylu: Kimlik kartı ihtiyacı için nüfus müdürlüklerimiz açık
Bu sezon şampiyonluğu ezeli rakibi Feyenoord'a kaptırdığı gibi PSV'nin de 5 puan gerisinde kalan Ajax'ın yeniden yapılanmaya gideceği öğrenildi. Hollanda devinin Fatih Terim-Sneijder formülünü masaya yatırdığı ifade edilirken, yönetimin Arda Güler hamlesi ise büyük dikkat çekti.

2022 Ocak ayında Galatasaray'dan ayrılan Fatih Terim sonrasında herhangi bir yerde çalışmadı. Hala boşta olan 69 yaşındaki teknik adamın adı birçok kulüp ve ülkeyle anılıyor. Mısır Milli Takımı ve Mısır Ligi ekibi Al Ahly'den teklif aldığı iddia edilen Terim'in cevabının ret olduğu iddia ediliyordu. Efsane isim için yeni bir iddia ortaya atıldı.

Deneyimli teknik adam, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio'nun internet sitesinde yayınlanan röportajında,teknik direktörlük kariyerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.

Kulübeye geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı sorulan Terim, "Bilmiyorum. Sadece İtalya'ya değil, iyi bir teklif ve güzel proje olması halinde (teknik direktörlüğe) geri dönmeye hazırım. Diğer şeyler beni ilgilendirmiyor." yanıtını vermişti.

Hollanda’da şampiyonluğu Feyenoord’a kaptırıp, tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ajax, yeni bir formülle ayağa kalkmayı planlıyor. Hollandalılar’ın hedefindeki ikili ise Fatih Terim ile Wesley Sneijder. Terim’in Avrupa arenasındaki tecrübesi, Sneijder’in ise içinden yetiştiği kulüp tarafından benimsenecek olması bu gelişmede en önemli etken.

Terim’le ilk teması kurup projeyi anlatacak olan Hollanda ekibi, ardından Wesley ile diyaloğa geçmeyi planlıyor. Ajax kulübünün ikili ile önümüzdeki günlerde yoğun bir görüşme trafiğine girip, ardından yeni sezon planlarına yön vermeyi planladığı öğrenildi.

PSG, Newcastle ve Barcelona'nın ilgilendiği Arda Güler için resmi girişimlerde bulunan Ajax'ın çok köklü değişiklikler yapacağı öğrenilirken, Hollanda devinin 'Fatih Terim-Sneijder-Arda Güler' projesiyle yeniden Avrupa futboluna damga vuramaya hazırlandığı bildirildi.