Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem 10 ilde ağır yıkıma yol açtı. Enkaz altında kalan binlerce vatandaşımızın kurtarılması için ekipler seferber olmuş durumda. Bir canın daha kurtarılması için ekipler bölgede arama kurtarma faaliyetlerine devam ediyor. Bir taraftan da ekipler gerek enkaz altından çıkartılan gerek ise deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların sağlık tedavisinin yapılması için çalışıyor.

SARE DAVUTOĞLU GÖNÜLLÜ HİZMETTE

Depremin ağır yıkıma yol açtığı Hatay’da gönüllü olarak çalışan isimlerden biri de Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kadın doğum uzmanı olan eşi Sare Davutoğlu. Bir hastanede görev yapan Sare Davutoğlu gelen depremzedelere ilk müdahalede bulunuyor. Sağlık görevlileri ile sırt sırta veren Sare Davutoğlu’nun bir depremzede vatandaşın doğumunda yer aldığı ve sağlıklı bir şekilde çocuğun dünyaya gelmesine yardımcı olduğu öğrenildi.

İşte MHP'de başvurusu kabul edilen aday adayı sayısı İşte MHP'de başvurusu kabul edilen aday adayı sayısı

AHMET DAVUTOĞLU: BU SİYASİ BİR MESELE DEĞİL.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı;

Bunu siyasi bir konu olarak gündeme getirmek istemedik. Biz Adıyaman’da dönerken Hatay’dan mesaj geldi. Oradaki bir hastanede kadın doğum doktoru kalmamış. Acil doğumlar var gelen olur mu diye mesaj geldi. Biz Adıyaman’dan Adana’ya geçtik Sare hanım da Hatay’a geçti. Yavrularımız doğdu. Sabahleyin güzel haberler geldi. Göçük altından çıkan hamile kadınlarla ilgileniyor. Ben başbakanken de eşim çalışıyordu. Bu siyasi bir mevzu değil. Böyle anlaşılmasını istemem.Sare Hanım oraya yeni bir kadın doktoru gelene kadar kalacak. Ben siyasetçi olarak görevimi yapıyorum. O da vatandaş ve doktor olarak elinden geleni yapıyor.  Oraya gidene kadar Sare hanımın benim eşim olduğunu bilmiyordu.