Posta.com.tr | Hindistan'ın Agra bölgesinde yaşayan Suresh Verma, bulundukları bölge için oldukça varlıklı bir ailenin mensubuydu. Ailesinin televizyon, radyo ve video kamera dükkanları vardı. Suresh'in Uma isminde bir eşi ve 2 çocuğu vardı.

EVE DÖNÜŞÜNDE PUSUYA DÜŞTÜ

Bir gün, işten çıkan Suresh, eve gitmek üzere yola koyuldu. Evinin önüne kadar gelen Suresh'i burada kendisine pusu kurmuş biri bekliyordu. Suresh, başının arkasından yediği kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Evin içerisinde kocasına yemek hazırlayan Uma ise silah sesini duyduktan sonra dışarıya fırladı ancak katili göremedi. Suresh'in cinayeti Titu Singh isimli çocuk dünyaya gelene kadar büyük bir sır olarak kaldı.

Titu doğduktan sonra kafasının iki tarafında da kurşun izi şeklinde doğum lekesi olduğu fark edildi. Bu tıpkı Suresh'in sağ şakağından giren ve sol şakağından çıkan mermi izi gibiydi. İnanılmaz bir şekilde Titu, Suresh'i öldüren kişiyi biliyordu. Küçük çocuk, polise verdiği bilgilerle katilin kim olduğunu ortaya çıkardı.

2,5 YAŞINDAYKEN BAŞLADI

Titu henüz 2,5 yaşındayken ailesine oranın kendi evi olmadığını söylemeye başladı. Gerçek evinin Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Agra'da olduğunu söylüyordu. Burada bir karısının ve 2 çocuğunun olduğunu ve televizyon, radyo ve video kamera dükkanı açtığını ileri sürüyordu.

Bir önceki hayatında silahla vurularak öldürüldüğünü söyleyen Titu, küllerinin nehre döküldüğü bilgilerini de vermişti. Ailesi başta küçük çocuğunun sözlerini çok ciddiye almadı. Ancak ilerleyen zamanlarda küçük çocuğun aile üyesinden çok bir misafir gibi davrandığı iyice göze çarpmıştı.

ABİSİ UMA'YA ULAŞTI

Titu'nun abisi, 'Suresh Radyo' isimli bir iş yeri buldu ve orayı Uma isimli dul bir kadının işlettiğini öğrendi. Abisi bunları öğrendikten sonra Titu'nun söylediklerine biraz daha inanmaya başlamıştı. Bir gün cesaretini toplayarak bu iş yerine gitti ve Uma ile konuşmaya başladı. Kardeşinin onun ölmüş kocasının reenkarne olmuş hali olduğunu iddia ettiğini söyledi.

Duyduklarına şüpheli yaklaşan Uma, ilerleyen zamanlarda Titu'yu ziyaret etmek için onun evine gitti. Uma ve ailesinin evlerine geldiğini gören Titu onları hemen tanımıştı ve ailesinin geldiğini duyurmak için bağırmaya başladı. Uma ve ailesi içeri girdikten sonra Titu, dul kadının kendi yanına oturmasını istedi.

TÜRLÜ TESTE SOKTULAR AMA...

Titu, geçmiş hayatındaki çocuklarının nasıl olduğunu sormaya başladı. Suresh'in ailesiyle birlikte gittiği gezilerden anılar anlatmaya başladı. Öte yandan Suresh'in Uma'ya aldığı ve yalnızca Suresh'in bilebileceğini detaylarla bu hikayeyi süslemişti. Uma duydukları karşısında şoke oldu. Titu daha sonra kendisinin eski hayatında yaşadığı evin içerisine gömdüğü altınlardan bahsetti.

Bu şaşırtıcı görüşmenin ardından Titu, Agra'ya gitmek üzere yola çıktı. Bu sırada Suresh'in çocukları, bahçede komşu çocuklarıyla oynuyordu. Titu'yu denemek isteyen aile, kendi çocuklarını diğerlerinden ayırıp ayıramayacağını merak ediyordu. Titu, Suresh'in çocuklarını hemen tanıdı.

Daha sonra iş yerine götürülen Titu, burada da yapılan değişikliklere kadar tüm detayları birer birer saydı. Bunun üzerine Suresh'in anne ve babası Titu'nun ölen oğullarının reenkarnasyonu olduğuna ikna olmuştu.

ANNESİNDEN FLAŞ AÇIKLAMA

Suresh'in aksine Titu, oldukça fakir bir aileye doğmuştu. Titu'nun şimdiki ailesi ile geçmişteki ailesi arasındaki ilişki de oldukça ilginçti. Titu'nun annesi, onun geçmiş hayatındaki ailesi ile ilgili konuşmasından çok da rahatsız değildi.

"Bence hepimiz aynı ailenin parçasıyız. Çocuksu sadakatinden çok memnunum. Başka bir yerde ailesi olmasına rağmen, onun gerçek ebeveynleri olduğumuzu söyledi" diye konuşan Titu'nun annesi, çocuğunun kendinden ona eski kıyafetler giydirdiği için şikayetçi olduğunu da belirtti.

KATİLİ BÖYLE YAKALATTI

Titu, polis ekiplerine Sedick Johaadien'in Suresh'in katili olduğunu söyledi. Polis ekipleri yaptıkları sorgulama sonucunda ise Johaadien suçunu itiraf etti. Yıllarca çözülemeyen gizemli cinayet küçük Titu sayesinde bu şekilde çözüldü.