• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Ağar'a gözdağı verdi!

  13.02.2009 23:48
  Öz'den Ağar'a mektupla gözdağı
  Ağara gözdağı verdi!
  Ağar'a gözdağı verdi! Ağar'a gözdağı verdi! Ağar'a gözdağı verdi!

  Tekirdağ F tipi cezaevinde tutuklu bulunan Yaşar Öz, Mehmet Ağar'ın Susurluk Davası kapsamında geçtiğimiz günlerde Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yaptığı savunmada kendisi hakkında "insan simsarı", "muhbirimizdi" diye bahsetmesi üzerine açıklama yaptı


  Ağar'a yönelik ağır suçlamaların bulunduğu 6 sayfalık açıklamayı avukatı aracılığıyla basına gönderen Yaşar Öz, kendisinin Ağar'a muhbirlik yaptığı iddialarını sert bir dille reddetti.

  İDDİALARINI İSPATLA YOKSA...

  Ağar'ın "insan simsarı" ve "muhbir" ifadesine son derece kızdığı anlaşılan Öz, muhbirliğin terörle mücadele adına bile olsa şerefsizlik olduğunu vurguladı. Öz, Ağar'ın muhbirimizdi sözlerini ıspatlayacak delil göstermesini gerektiğini, delil göstermediği takdirde bildiklerini açıklayacağını ifade etti

  16 YIL SÜREN SUSKUNLUĞUMU BOZARIM TEHDİTİ

  Aksi takdirde 16 yıl süren suskunluğunu bozacağını belirten Öz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

  "Yaşamlarımız boyunca yararlı operasyonlar sağlamış olsun ya da olmasın, çok değil benden aldıkları bir tek bilgiyi, üstüne basa basa tekrar soruyorum, benden sağladıkları bir tek bilgiyi açıklasın. Yok açıklayamazsa, ki zinhar söz konusu değil, o takdirde ben tam 16 yıl süren suskunluğumu bozup, adını 'terörle mücadele' koyup, benden ricayla ağırlıklı çıkara dayalı hangi kirli taleplerde bulunduklarını, benden devlet destekli nasıl bir eli kanlı taşeron yaratmak istediklerini, başıma gelebilecek olumsuzlukları da göze alarak reddettiğim için zaten zor durumdaki ya da planlı zor duruma düşürdükleri kimlere yönelttiklerini, amaçlarını birer ikişer hayata geçirdikten sonra bu kez de taşeronlarını nasıl bir bir ortadan kaldırdıklarını açıklayacağım. "

  ÖZ'DEN AĞAR'A SORULAR

  "Benimle olan tanışıklığı şuan hayatta olmayanlarla olduğu gibi inkar edeceği düzeyde olmadığı için bu durumu legal bir zemine oturtmak istemiş" diyen Öz, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada Mehmet Ağar'a sorular da yöneltti;

  İşte Öz'ün, Ağar'a yönelttiği ilginç ve düşündürücü sorular;

  1) Sayın Ağar, 'insan simsarı' olarak nitelendirdiği kişileri makamının kapısında hatta merdivenlerin başında karşılayıp, aynı şekilde mi uğurlar?

  2) Onlara 'kahraman' diye mi hitap eder?

  3)Misafir ettiği anlarda, 'efendim' demesinden anlaşılacağı üzere, örneğin dönemin Başbakanı gibi daha üst düzey makamlara telefonda 'Kahraman yanımda, konuyu görüşüyoruz' bilgisini verip, insan simsarını olduğundan farklı mı yansıtır?

  4)Görevleri arasında, insan simsarlarının faaliyetlerine son verip, onları adli makamlara teslim etmek olan sayın Ağar, bunu yapmayıp, tam tersi, hayatlarını kolaylaştırmak için kendisine ve yakınlarına yeşil ve hususi pasaportlar, yurdun her yerinde, her çapta ve markada silahlar taşıyabilmesini sağlayan izin belgesi kullanması için emniyete ait sayısız araç plakası ve bu durumu açıklayan belgeler mi verir?

  5) Susurluk hadisesi patladıktan birkaç ay sonra, yani 1997 yılının ilk çeyreğinde ki o tarihte de yanılmıyorsam İçişleri Bakanı'ydı. Zira yürüttüğü faaliyetler bir dolu cana mal olurken ona da önce milletvekilliğinin, sonrada sırasıyla Adalet ve İçişleri Bakanlığı'nın kapıları aralamıştı. Kolluk kuvvetlerince sözüm ona her yerde fellik fellik aranan ama her zaman olduğundan daha rahat ortalıkta dolaşmasına, iş yeri ve ikametgâhı aşikâr olmasına rağmen nedense bir türlü yakalanamayan insan simsarıyla randevulaşıp, kadim dostu Tekstilciler Birliği Başkanı Cahit Karakaş'ın Ankara'daki fabrikasında buluşarak ortak strateji belirlemelerini nasıl açıklamak ister acaba?

  6)İnsan simsarları herhangi bir nedenle emniyete alındığında telefon talimatıyla sahsı anında bıraktırıp, el konulan ruhsatsız silah vs gibi suç unsuru delilleri yine verdiği bir talimatla İstanbul'dan bir komiser eşliğinde Ankara'daki makamına getirttirip, teslim aldıktan sonra 'Al kardeşim silahlarını" diyerek insan simsarına iade mi eder?

  "SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK OLMAYABİLİRİM"

  Öz açıklamasının sonunda ise "Sütten çıkmış ak kaşık olmayabilirim, ama sayın Ağar'ın şimdilerde reva gördüğü gibi insan simsarı ya da basit bir muhbir miyim, yoksa yaşadığı onca zorluklara rağmen ödün vermeyen, ketum bir arkadaş mıyım, bunun kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

  AĞAR İLE TANIŞMAMIŞ OLMAYI ÇOK İSTERDİM

  Ağar ile hiç tanışmamış olmayı çok istediğini belirten Öz,"Kendileri dokunulmazlık kalkanına sığınıp, en üst düzeyde devlet korumasıyla bolluk içinde mutlu bir yaşam sürerken, ben bu talihsiz tanışmadan kaynaklanan ön yargılar sonucu en verimli olacağım 10 yılımı cezaevinde geçirmek zorunda kaldı."


  Hürriyet

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim