• BIST 108.153
 • Altın 153,551
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  ADÜ'ye Hindistanlı misafir

  31.03.2009 11:17
  Türkiye’nin yabancı öğrencilere verdiği ‘Araştırma Bursunu’ almaya hak kazanan Hindistanlı öğrenci Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) akademik çalışmalarına başladı.
  ADÜye Hindistanlı misafir
  ADÜ'ye Hindistanlı misafir ADÜ'ye Hindistanlı misafir ADÜ'ye Hindistanlı misafir

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yabancı ülkedeki öğrencilere verilen Araştırma Bursuna müracaat ederek, bu imkandan yararlanma hakkı kazanan Hindistan uyruklu Karthik Raja Ramalıngam isimli öğrenci ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi"ne gelerek bursiyer olarak akademik çalışmalarına başladı. ADÜ Rektörlüğü ve ADÜ Fen-Edebiyat Bölümü idareci ve öğrenciler tarafından karşılanan Karthik Raja Ramalıngam, 12 Şubat 2009 tarihinden itibaren ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Omurgasız Hayvanlar laboratuarında Doç.Dr. Selçuk Hazır ile birlikte çalışmalarına başladı. Aydın"a gelişinden kısa bir süre sonra öğretmenleri ve arkadaşları ile kaynaşmayı başaran Karthik Raja Ramalıngam, danışman öğretmenleri gözetiminde Türkiye"deki eğitimini sürdürüyor.
  Türkiye hakkında duydukları nedeniyle eğitimini burada sürdürmeye karar verdiğini ifade eden Karthik Raja Ramalıngam, bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Araştırma Bursuna müracaat ettiğini söyledi. Burs hakkı kazandığını öğrenince çok sevindiğini ifade eden Ramalıngam; Türkiye"de olmaktan ve ADÜ"de eğitim görmekten dolayı mutlu olduğunu kaydetti. ADÜ"de çok iyi bir eğitim ortamı olduğunu, öğretmen ve arkadaşları ile iyi bir çalışma ortamı yakaladığına işaret eden Ramalıngam, eğitim kariyeri açısından ADÜ"de çok iyi bir tecrübe kazanacağına inandığını sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim