• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  ADÜ'de tiyatro etkinlikleri

  13.02.2009 12:55
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tiyatro Topluluğu, kuruluş tarihi olan 2003 yılından beri öğrencilere tiyatro sevgisi aşılamaya devam ediyor.
  ADÜde tiyatro etkinlikleri
  ADÜ'de tiyatro etkinlikleri ADÜ'de tiyatro etkinlikleri ADÜ'de tiyatro etkinlikleri

  Gençlerin hayata karşı bir duruş geliştirmesine yardımcı olan, onlara kendilerini doğru ifade edebilme ve özgüvenlerini kazanabilme şansı veren önemli sanat dallarından olan tiyatroya ilgi, topluluğun kurulduğu ilk günden bugüne devam ediyor.
  Tamamen ADÜ öğrencilerinin kurduğu ve özveriyle bu günlere getirdiği topluluk, ilk kurulduğu gün 8 üye ile çıktıkları yolda bugün 50 pasif 15 aktif üyeye ulaştı. Topluluğun emekçileri gençler, tiyatronun adeta bir virüs gibi bulaşıcı olduğunu, bir kere bu virüsü alanın bir daha bundan kurtulamayacağını söylüyor. Tiyatroya tutkuyla bağlı olan bu gençler, her yıl sahneledikleri oyunlarla bu tutkuyu tüm üniversiteyle ve Aydınlı sanatseverlerle paylaşıyor.
  İlk kurulduğunda ADÜ Veteriner Fakültesi bünyesinde amatör çalışmalar yaparak yola çıkan gençler, 2003 yılında ADÜ Tiyatro Topluluğu"nu kurdu. Gençlere bu konuda en büyük desteği üniversite yönetimi, danışman vasıtasıyla veriyor. Topluluğun gerek planlama gerekse uygulama aşamasında önünü açan topluluk danışmanı, gençlerin yaptıkları çalışmaları neticelendirmesinde etkin rol oynuyor.
  Kurulduğu günden bugüne çok sayıda oyunu sergileyen topluluğun ilk danışmanı Araştırma Görevlisi Onur Özgün Derincegöz"dü. Derincegöz"le birçok başarılı çalışmanın altına imza atan gençler, bu yıl yepyeni bir danışmanla çalışıyor. Topluluğun danışmanı aynı zamanda üniversitenin Rektör Yardımcısı da olan Prof. Dr. Kamil Öcal. Gençler, her zaman kolaylıkla ulaşabildikleri ve her proje için kendileri ile aynı heyecanı duyduğunu söyledikleri yeni danışmanları ile yepyeni projeleri hayata geçirmek için heyecanla ve azimle çalışıyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim