• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  ADÜ'de akademisyenlere işlem başlatıldı

  15.01.2016 21:05
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörlüğü, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' bildirisine imza atan akademisyenlerine karşı işlem başlattı.
  ADÜ'de akademisyenlere işlem başlatıldı
  ADÜ'de akademisyenlere işlem başlatıldı ADÜ'de akademisyenlere işlem başlatıldı ADÜ'de akademisyenlere işlem başlatıldı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ - ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisine imza atan Söke İşletme Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi Arş. Gör. Serhan Gül’ün açığa alındığını, Eski Rektör Prof. Dr. Şükrü Boylu ve Fen Edebiyat Fakültesi’nde görevli Arş. Gör. Dr. Özgen Yalçın içinse idari işlem başlatıldığını açıklad.

  "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisine imza atan akademisyenlere karşı özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert çıkışı sonrasında Türkiye'nin değişik illerinden suç duyurusu ve soruşturma haberleri gelmeye başlarken konuya ilişkin ADÜ Rektörlüğü’nün de harekete geçtiği öğrenildi. 

  “GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILACAKLAR”
  PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonları 'katliam' olarak nitelendiren ve teröre destek amaçlı yayınlanan bildiriye tepkiler yurt genelinde çığ gibi büyürken ADÜ Rektörü Cavit Bircan da soruşturma başlattıklarını kaydetti.

  Konuya ilişkin açıklamada bulunan Rektör Bircan, “Rektörlüğümüz bünyesindeki Söke İşletme Fakültesi’nde görevli Arş. Gör. Dr. Serhan Gül’ü derhal açığa alarak görevden uzaklaştırdık. ADÜ Tıp Fakültesi’nde görevli Eski Rektör Prof. Dr. Şükrü Boylu ise şu anda İzmir’de görevlendirmede bulunduğu için görevlendirmesinin iptalinden sonra gerekli işlemi başlatacağız. Fen Edebiyat Fakültesi’nde görevli olan ve şu an ABD’de bulunan Arş. Gör. Dr. Özgen Yalçın’ın ise bursunun kesilmesi sonrasında gereken işlemde bulunacağız. Boylu ile Yalçın’ı da işlemler sonrasında görevden uzaklaştıracağız” dedi.

  Diğer Haberler
  ADÜ kontenjan doluluk oranlarındaki başarısıyla rekor kırıyorADÜ kontenjan doluluk oranlarındaki başarısıyla rekor kırıyorEn çok tercih edilen üniversiteler arasında önemli bir yere sahip olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), giderek artan güven endeksi, uluslararası akredite bölümleri, öğrenci memnuniyet anketleri, öğrenci dostu şehir gibi kriterlere göre en önemli üniversiteler arasında yerini aldı.Her yıl ortalamanın üzerinde doluluk oranıyla Ege Bölgesi’nin en çok öğrenci kabul eden yükseköğretim kurumlarından biri olan ADÜ, ilk tercihlerde bu yıl da lisans düzeyinde yüzde 98.89, ön lisans düzeyinde ise yüzde 92.83 yerleşme oranıyla birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı.Yeni açılan bölümlerde tüm kontenjanlarını ek yerleştirme dönemi öncesinde dolduran ADÜ’de, fakülteler bazında açılan 5 bin 74 kontenjandan sadece 56 kontenjan boş kalırken, 5 bin 18 öğrenci fakültelere kayıt yaptı.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim