• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  ADÜ Karacasu'ya yeni bina

  06.05.2008 15:30
  Adnan Menderes Üniversitesi Karacasu Meslek Yüksek Okulu’na yeni bir hizmet binası yapılmasına ilişkin protokol bugün imzalandı.
  ADÜ Karacasuya yeni bina
  ADÜ Karacasu'ya yeni bina ADÜ Karacasu'ya yeni bina ADÜ Karacasu'ya yeni bina

  ADÜ Rektörlüğü"nde gerçekleşen imza törenine Aydın Valisi Mustafa Malay, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, inşaat masraflarını üstlenecek olan Mevdune Yarenci İnci, hayır severin kızı Ümit İnci Elbilik, Karacasu Belediye Başkanı Emin Mete ve davetliler katıldı. ADÜ Karacasu Mevdune Yarenci İnci Meslek Yüksek Okulu ismi verilecek olan yeni hizmet binasının en geç 2 yıl içerisinde tamamlanacağı belirtildi.
  İmza töreninde konuşan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, ADÜ Karacasu Meslek Yüksek Okulu yeni hizmet binasının yapımını üstlenen İnci Holding yetkililerinden bugüne kadar çok destek gördüklerini söyledi. ADÜ"den tardım ve desteğini hiç esirgemeyen firmanın daha öncede de ADÜ Sultanhisar Meslek Yüksek Okulu binasının yapımını üstlendiğini hatırlatan Boylu, “İnci Holding Karacasu"daki yeni hizmet binasının yapımını üstlenerek bize olan katkı ve desteğini artırarak devam ettirdi. "Eğitirken üreten, üretirken eğiten" felsefesine uygun bir model oluşturan Karacasu Meslek Yüksek Okulu"na yeni bir hizmet binası yapılmasıyla bölgedeki eğitim faaliyetleri için büyük bir adın daha atılmış oldu. İnşaat bittiğinde 4 katlı ve yanında çok amaçlı kapalı salona sahip olacak yeni hizmet binaları, okulumuzda eğitim-öğretim çalışmalarının kalitesini artıracaktır. Yapısal anlamda gelişimimizi hızlandırmak için güzel bir örnek olduğunu düşündüğümüz bu çalışmanın, giderek artan bir ivme ile halkımızdan destek bulacağına olan inancımız kuvvetlenmiştir.
  Bir ülkenin en büyük zenginliğinin genç nesilleri olduğuna değinen Vali Malay da; devlet ve vatandaşların işbirliği ile çocuklara sahip çıkılması gerektiği ifade etti. Bugün ülkenin içerisinde bulunduğu sorunların temeli eğitilememiş ve bir kenara itilmiş nesillerin olduğuna işaret eden Malay, “Terör ve adi suçların ham maddesi de eğitilememiş çocuklardır. Çocuklarımıza sahip çıkıp, bu zararların önüne geçmeliyiz. Çocuklar en büyük hazinedir. Eğer kim onlara sahip çıkarsa onlar emekleri geri çevirmeyecekledir. Ülkedeki sorunları aşmak ve çocuklarımıza sahip çıkmak bütün herkesin sorumluluğudur. Hayırsever vatandaşlarımız imkanları ölçüsünde eğitime daha çok yardım etmelidir. Bence en güzel hayır eğitime yapılan hayırdır. Okullarımıza, dershanelerimize ve yurtlarımıza yardımlar yapalım. Durumu müsait olmayan öğrencilere burslar verelim. Artık ülkedeki eğitim faaliyetlerinin milli eğitim mensuplarının sorumluluğunu aşmış, gönüllülerin destek vermesi gerektiği bir alan haline gelmiştir" diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından ADÜ Karacasu Mevdune Yarenci İnci Meslek Yüksek Okulu hizmet binasının inşaat protokolü ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu ile inşaat masraflarını üstlenecek olan Mevdune Yarenci İnci"nin kızı Ümit İnci Elbirlik arasında imzalandı. 22 Mayıs 2008 tarihinde temeli atılacak olan yeni hizmet binasının derslik ve spor kompleksi olmak üzere toplam 4 bin 800 metrekare kapalı alana sahip olacağı öğrenildi. Yaklaşık 2 milyon YTL"ye mal olacak olan binanın, en geç 2 yıl içerisinde eğitim-öğretim yapılabilir hale getirileceği belirtildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim