Warnock, Adobe'yi merhum Dr. Charles Geschke ile 1982'de kurdu ve 2000 yılına kadar şirketin CEO'su olarak görev yaptı ve 2017'ye kadar Geschke'nin eş başkanı olarak kaldı (Geschke 2021'de vefat etti). Şirketin orijinal logosu Marva Warnock tarafından oluşturuldu ve Adobe ilk ürünü olan masaüstü yayıncılık yazılımı Adobe Postscript'i 1984'te piyasaya sürdü.

Son dakika! Ermeni sakinlerin temsilcileri ile Azerbaycanlı yetkililer arasında 2. barış görüşmesi Son dakika! Ermeni sakinlerin temsilcileri ile Azerbaycanlı yetkililer arasında 2. barış görüşmesi

Adobe, 1987'de Photoshop'u başlattı. Daha sonra PDF dosya biçimini geliştirdi ve Illustrator, Lightroom, Premiere Pro ve After Effects gibi yaygın olarak kullanılan uygulamaları piyasaya sürdü.

Bu amaçla şirket, 80'lerde masaüstü yayıncılık devriminin başlamasına yardımcı oldu ve web, video/ses düzenleme ve film ve televizyonda kullanılan görsel efektler için kullanılan temel araçları sunuyor.

Warnock, üst düzey teknik becerilere sahip ender CEO'lardan biriydi. 1969 yılındaki doktora tezinde gizli yüzey tespiti için kullanılan Warnock algoritmasını icat etti. Daha sonra Xerox'un Palo Alto Araştırma Merkezi'nde Geschke ile çalıştı ancak yönetimi InterPress grafik dilini ticarileştirmeye ikna edemedi. Bu, çiftin Adobe'yi kurmasına yol açtı ve daha sonra PostScript'i oluşturdular ve 1985'te Apple'ın LaserWriter'ı için piyasaya sürdüler. Warnock ayrıca, görüntüleri tanımlamak için pikseller yerine vektörler kullanan bir çizim programı olan Adobe Illustrator'ı da icat etti.