Galatasaray'da, 2004-2006 ve 2011-2013 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlenen ve daha önce başkan adayı olan Adnan Öztürk, Spor Arena'ya özel açıklamalar yaptı. Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde olacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıklayan Öztürk, sarı-kırmızılılardaki seçim gündemine ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu.

Galatasaray, 11 Haziran’da yapılacak seçimle yeni başkan ve yönetim kurulunu belirlemeye hazırlanırken resmi adaylar Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk dışında eski başkan Dursun Özbek’in de adaylığını duyurması bekleniyor.

Kritik seçim öncesi Dursun Özbek’in çatı adaylığı düşüncesine Metin Öztürk’ün sıcak baktığı belirtilirken Eşref Hamamcıoğlu olumlu karşılamadığını ve adaylığının devam edeceğini duyurmuştu.

Hamamcıoğlu’nun listelerin verileceği 20 Mayıs öncesi Adnan Öztürk ile görüştüğü ve listesine girmeye ikna ettiği ileri sürülürken Öztürk, Spor Arena’ya konuşarak, “Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde olmayacağım. Haberler gerçeği yansıtmıyor.” ifadesini kullandı.