Adliye önünde basın açıklaması yapan Mahmut Efendi Cemaati Üyesi Recep Konuk, çocuk istismarına 'iddia' diyerek “Birtakım iftiralarla, birtakım baskılarla olayı bu şekilde yansıtarak 'tarikatlar kötüdür, cemaatler kötüdür' algısını asla kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Bu filmi daha önce izlettiler bize” ifadelerini kullandı.

adliye-onunde-piskin-aciklama-olay-azgin-azginligin-baskilariyla-tutuklamaya-donduruldu-1100602-1.

"ANLAM VEREMİYORUZ"

İHA'nın aktardığına göre Konuk, "Mahmut Efendi Cemaati olarak buradayız. Yaklaşık iki yıl önce yargıya intikal etmiş bir olayın azgın azınlığın baskılarıyla, pompalamasıyla birlikte şu anda hocalarımızın derdest edilip tutuklamaya döndürülmesini esefle kınadığımızı buradan arz ediyorum. Henüz yargı sürecinde olan bir konuyu atılan iftiralarla birlikte hocalarımıza karşı, özellikle Yusuf hocamızın bu şekilde gözaltına alınıp tutuklamaya sevk edilmesini anlam veremediğimizi buradan kamuoyuna açıklamak istiyoruz” diye konuştu.

CHP'de Parti Meclisi, 9 Şubat'ta toplanacak CHP'de Parti Meclisi, 9 Şubat'ta toplanacak

“ALGI OPERASYONU”

Skandalın ‘algı operasyonu’ olduğunu savunan Konuk, “Buradan da tüm Türkiye'deki vicdanlara sesleniyoruz. Birtakım iftiralarla, birtakım baskılarla olayı bu şekilde 'tarikatlar kötüdür, cemaatler kötüdür' algısını asla kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Kardeşimin de söylediği gibi bu filmi daha önce izlettiler bize. Bir tane kötü yolda olan bir hanıma bir giysi giydirildi ve o gerçekmiş gibi Türkiye'ye sunuldu, bir algı operasyonu oldu. Bunun algı operasyonu olduğunu bizler görüyoruz. Buradan bütün Türkiye halkına sesleniyoruz. Vicdanlara sesleniyoruz. İnşallah bu zamanla da ortaya çıkacaktır” ifadelerine yer verdi.