Posta.com.tr | Larry Ray'in kızının yurt odasına taşınması, istismar, manipülasyon ve şantajlarla dolu tam teşekküllü bir tarikata dönüştü. Kızı Talia ve yedi ev arkadaşıyla kalan Larry, onlara yemek pişiriyor, kendisinin eski bir ajan olduğuna dair atıp tutuyordu. Evdeki kızları etkisi altına almak için doğruluk ve adalet gibi kavramlardan bahsediyor, 'iyi baba' rolü üstleniyordu. 

'ŞEYTANİ DAHİ'

Larry Ray, Sarah Lawrence Koleji'ndeki bir grup öğrenciyi manipüle etmek, şiddete yönlendirmek ve kendi çıkarı için kullanmak konusunda ustaydı. Şimdi 63 yaşında olan Ray, hapishanede ona verilen 60 yıllık cezayı çekiyor. 

Geçtiğimiz ocak ayında Yargıç Lewis Liman'ın 'şeytani deha' olarak nitelediği Ray, 60 yıl hapis cezası almıştı. Hakkında belgesel çekilen Ray, kızının arkadaşlarından birkaçını fiziksel, psikolojik ve duygusal olarak istismar ettiği on yılın ardından organize suç, suça yardım etmek, tehdit, insan ticareti, zorla çalıştırma, vergi kaçakçılığı ve para aklama suçlarından suçlu bulundu.

KONTROL ALTINA ALIP İSTİSMAR ETTİ

Savcılar, istismarın 2010 yılında Ray'in kızının Sarah Lawrence Koleji'ndeki yurt odasına taşınmasından sonra başladığını ve sonrasında 'cinsel ve psikolojik manipülasyon ve fiziksel istismar' ile öğrencileri manipüle edip kontrol altına aldığını söyledi.

Ray'in taktikleri arasında psikolojik ve cinsel aşağılama, sözlü kötü muamele, fiziksel şiddet tehditleri, fiziksel şiddet, yasal işlemlerle tehdit, kurbanları ailelerinden uzaklaştırma ve kurbanların zihinsel sağlık hassasiyetlerinden yararlanma yer alıyor. Suçlama açıklamasında belirtildi.

Yetkililer, Ray'in sık sık kurbanlarını, mülke zarar vermek de dahil olmak üzere kendisine karşı yapılan şikayetleri geri almaya zorladığını açıkladı. İstismar ettiği öğrencilerin görüntülerini daha sonra kurbanlardan ve ailelerinden zorla para almak için kullandı. Ray'in 15 federal suçtan suçlu bulunması için 4 saat yetti. 

Savcılar, suçlarının karşılığı olarak Ray'in ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını ve 'sanığın acılarından sadist zevk aldığını' öne sürerek kurbanlara 5.5 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Ray ayrıca 761.000 dolar vergi borcunu da ödeyecekti.