• BIST 109.156
 • Altın 153,325
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  ADD'den eşgüdüm toplantısı

  26.01.2011 23:15
  ADD Aydın Şubeleri 22 Ocak 2011 tarihinde "Eşgüdüm" toplantılarını gerçekleştirdi.
  ADDden eşgüdüm toplantısı
  ADD'den eşgüdüm toplantısı ADD'den eşgüdüm toplantısı ADD'den eşgüdüm toplantısı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-Aydın ili sınırları içinde faaliyet gösteren Aydın, Atça, Davutlar, Germencik, Güzelçamlı, İncirliova, Karacasu, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Ortaklar, Söke Atatürkçü Düşünce Derneği Şubeleri yönetim kurulları 22 Ocak 2011 tarihinde Aydın Atatürkçü Düşünce Derneği Şube binasında bir araya gelerek eşgüdüm toplantılarını gerçekleştirdiler.
  ADD Aydın Şube Başkanı Günver Güneş"in açış konuşmasıyla başlayan eşgüdüm toplantısı daha sonra ADD şubelerinin faaliyetleri, derneğin iç işleyişi, üye aidatları, derneğin toplumu ülke ve dünya gündemi ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme adı altındaki etkinlik programının tartışıldığı gündemle devam etmiş, toplantının sonunda ADD Aydın Şubesinden Ramazan Tülü, Nazilli Şubesinden Şafakta Nazan Ayaz, Ortaklar Şube Başkanı Suat Özbilge tarafından hazırlanan sonuç bildirgesi okundu.

  ADD Aydın Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi

  Temelini ulusal bağımsızlık mücadelesi ve şehit kanlarıyla attığımız Ortadoğu"nun tek laik, demokratik devleti olan Türkiye Cumhuriyeti yurtseverlerinin onurlu direnişine rağmen büyük bir tehdit altındadır. Ülkemiz üzerinde uzun ve sinsi bir planın uygulamaya konulduğunun ve karşı devrim sürecinin hız kazandığının farkındayız. Bu süreç Büyük Ortadoğu ve ılımlı İslam projesiyle Türkiye"yi Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin, terör örgütlerinin el ele vererek vatan, dil, bayrak ve ulus bütünlüğümüzü tehdit eden bir merkezdedir.
  Anadolu aydınlanmasının ürünü olan ve Türk ulusunun yüzlerce yıllık karanlığını ortadan kaldıran cumhuriyetimiz son siyasi gelişmelerle bugün Anayasanın değiştirilemez, değiştirilmesi dahi teklif edilemez diye nitelene ilk üç maddesi cumhuriyet yıkıcıları tarafından tartışmaya açılmıştır. Güçler ayrılığı ilkesinden uzaklaşılarak yasama, yürütme ve yargı tek elde toplanma noktasına gelinmiştir. Cumhuriyet yönetimi bir sivil dikta rejimine dönüştürülürken, laiklik ilkesinde verilen ödünler ürkütücü boyutlara ulaşmış, sade vatandaşın yaşam tarzına müdahaleye kadar uzanmıştır. Yargı büyük bir kuşatma altındadır. Bugün en üst düzeydeki yargıçlar hukuk devletinin içinin boşaltıldığını haykırmaktadırlar. Toplum baskı ve sindirme politikalarıyla korku toplumu haline getirilmiştir. Duyarlı yurtseverler ve aydınlar hukuk dışı yargılamaların muhatabı durumundadırlar. Ülkemiz cumhuriyetçilere karşı girişilen insan hakları ihlalleri ile sarsılmıştır.
  Ülkenin kötü yönetilmesinin en ağır bedeli açılım politikalarıyla ufukta görülen bölünme tehlikesidir. Bugün siyasi iktidarın terör karşısında aczi ortadadır. Bunun en büyük göstergesi teröristbaşı"nın İmralı"dan örgütü açıkça yönetmesi ve hükümet tarafından muhatap alınmasıdır. Hizbullah"ı terör örgütü olarak tanımlamayan iktidar, bunun üzerine bir de Hizbullah liderlerini tutukluluk süreleri bahane edilerek serbest bırakmış ve kaçmalarına zemin hazırlamıştır. Büyük Ortadoğu projesi eşbaşkanlarının denetimi ve gözetiminde adım adım hayata geçirilmektedir. Bütün bunlar olup biterken Türk halkı yoksulluk, adaletsiz gelir dağılımı, işsizlik, yoksunluk içerisinde sosyal hakları kısıtlanmakta, sosyal güvenceleri elinden alınmaktadır. Çıkarılan torba yasalarla yüzbinlerce kişiyi sokağa atmanın hesapları yapılmaktadır. 2B yasaları ile hazine arazileri yandaşlara peşkes çekilmekte, ülkenin yer altı ve yerüstü kaynakları yağmalanmaktadır. İzlenen yanlış ekonomi politikaları ülkenin dışa bağımlılığını ve borçlanmayı arttırmış gelir dağılımındaki adaletsizlik sınıflar arasındaki uçurumu büyütmüştür. İşsizliğin ürkütücü boyutlara ulaştığı bir noktada işçi hakları ve sendikal mücadele baskı altında tutularak askıya alınmıştır. Yandaş medyanın desteğiyle aydınların baskı altına alındığı, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı her türlü sindirme ve yıpratma kampanyalarının gerçekleştirildiği, tehditle özgür üniversitelerin terbiye edildiği, yargının susturulmak istendiği bu karanlık süreçte ADD"nin gösterdiği tavizsiz tutum emperyalist güçlerin ve onların işbirlikçilerinin planlarını bozmaktadır. ADD Cumhuriyetin temel değerlerine yönelik saldırılar, Türkiye"yi parçalamaya dönük tüm senaryoların karşısında dimdik ayakta olacaktır.
  Kurtuluş Savaşında mağlup olan emperyalistler bu projenin mimarları ve işbirlikçileri Atatürk"ün yakmış olduğu özgürlük meşalesinin mazlum milletlere örnek olmasından Atatürk"ün devrim ve ilkelerinden, Kemalist ekonominin büyük kalkınma hamlesinden, Kemalizmin tüm örgütsel varlığından rahatsızlık duymaktadırlar. Duymaya devam etsinler, çünkü onları daha çok rahatsız edeceğiz.
  Ülkemizde kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize yönelik iç ve dış kaynaklı cemaat, tarikat, gerici ve bölücü unsurların eylem ve söylemlerine karşı mücadele edeceğiz. İnadına ayrışma ve bölünme yerine bütünleşerek Kuva-yı milliye inancı ve direnciyle dayanışma içinde olacağız.
  ADD Aydın Şubeleri kurucuların benimsediği adını aldığı büyük Önderimizin çizdiği yolda, onlardan aldığı güç ve sahip olduğu bilinç ile büyük bir gayret ve dirençle tüzüğünde belirlenmiş olan amaçlar doğrultusunda yürümeye devam edecektir.
  Bu milleti ölü toprağın altında sanalar yanıldıklarını bir gün anlayacaklardır. ATATÜRK"ün aydınlık fikirlerinin ışığı karşı devrimin karanlığını boğacaktır.
  ADD Aydın Şubeleri Adına Eşgüdüm Sorumlusu Günver Güneş

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim