• BIST 109.050
 • Altın 153,540
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Ada'da siyaset hızlandı

  23.01.2009 08:15
  CHP Kuşadası gençlik kollarında seçim çalışmaları
  Adada siyaset hızlandı
  Ada'da siyaset hızlandı Ada'da siyaset hızlandı Ada'da siyaset hızlandı

  29 Mart yerel seçimleri öncesi, adayların birer birer belirlenmesiyle Kuşadası siyaseti de iyice hız kazandı. Özellikle büyük bir merakla beklenen CHP adayının geçen hafta içinde netleşmesi ve M. Esat Altungün"ün adaylığının açıklanması siyasi arenaya büyük hareket getirdi. Aday isminin belirlenmesi üzerine bu atmosfer içerisinde çalışmalarına iyice hız veren CHP"de gençlik kolları da seçim startını verdi. Dün akşam partinin ilçe lokalinde toplanan CHP Gençlik Kolu üyeleri salonu doldurdu.
  Toplantının açılış konuşmasını yapan Kuşadası CHP Gençlik Kolu Başkanı Özgür Evran, büyük bir yürüyüşün ilk adımını atmak amacıyla ilk kez bir araya geldiklerini belirterek, büyük bir inançla iktidar yürüyüşüne çıktıklarını söyledi. Kuşadası"nda uzun yıllardır süren yağmacılığın, çıkarcılığın, hizmetsizliğin, beceriksizliğin ve ihanetin son bulması için CHP gençliği olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydeden Özgür Evran, şöyle konuştu: “Kuşadası"nda bazı yüzü maskeli güçler menfaat projeleriyle geleceğimizi karartmaya çalışmaktadırlar. Çıkar uğruna her gün parti değiştiren ihtiras sahiplerini hepimiz görüyoruz. Tüm bu olumsuz tabloya karşın, ilkeli ve dürüst siyaset anlayışını Kuşadası gençliği olarak hayata geçirmek istiyoruz. Bunun tek adresin de CHP çatısı olduğunu biliyoruz. M. Esat Altungün ile Kuşadası"nda pek çok şeyin değişeceğine inanıyoruz.”.
  Daha sonra kürsüye gelerek gençlere hitaben uzun bir konuşma yapan CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı M.Esat Altungün, 29 Mart seçimlerinin Kuşadası ve Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. 29 Mart seçimlerini kazanmak için bire bir çalışmalar yapılması gerektiğini anlatan M. Esat Altungün, bu konuda en büyük görevin gençlere düştüğünü vurgulayarak, “Diğer partilerin belediye başkan adayları 29 Mart seçimlerini kazanmak için gençlerden oy toplamak amacıyla çeşitli vaatlerde bulunacaklar. Nasıl diğer seçimlerde verdiği vaatleri tutmadılarsa, bunları da tutmayacaklar ve hepsi hayal olarak kalacak. Bizler gençlere hayali projeler değil, gerçekleştirebileceğimiz reel projeler sunacağız. Diğer adaylar gibi gökteki yıldızları vaat etmeyeceğiz. Hedefimiz geçen seçimlerde aldığımız 11.800'lük oyu 15-16 bine kadar çıkarmak" ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim