• BIST 108.153
 • Altın 154,080
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Ada'da oybirliği meclisi

  01.02.2011 18:38
  Kuşadası Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
  Adada oybirliği meclisi
  Ada'da oybirliği meclisi Ada'da oybirliği meclisi Ada'da oybirliği meclisi

  Tüm kararların oybirliği ile alındığı meclis toplantısında Kadın Danışma Merkezi ile estetik kurul kurulması, estetik kurul ile ilgili hazırlanan yönetmeliğin ilgili komisyonlarda görüşülmesi, ve yoksullara hizmet vermek üzere aşevi kurulması kabul edildi.
  AK Partili Belediye Meclisi Üyesi Tacettin Özden ile DSPli Belediyle Meclisi Üyesi Muşti Demiroğlu"nun mazeret bildirerek katılmadığı toplantının açılış konulu ilk gündem maddesinin ardından ikinci maddenin görüşülmesine geçildi. Gündemin ikinci maddesinde bir önceki meclis tutanağı oylanarak oybirliği ile kabul edildi.
  Daha sonra başkanlıktan gelen konuların görüşüldüğü üçüncü maddeye geçildi. Üçüncü maddenin birinci bendinde Jeotermal ihalesine katılım ile ilgili 5 ocak tarihli belediye meclisi kararının düzeltilmesi doğrultusunda, Belediye Başkanı M. Esat Altungün"ün ihaleye katılamaması durumunda Belediye Meclisi Üyesi Ahmet Kireç"in yetkili kılınması ve ihale için 35 bin dolarlık banka teminat mektubu alınması konusunda başkanlığa yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  Üçüncü maddenin ikinci bendinde yine 5 Ocak 2011 tarihli meclis toplantısında alınan, 2010 mali yılı denetlemelerinin yapılabilmesi için iki uzman görevlendirilmesi hakkındaki maddede düzeltme yapılarak, görevlendirilen iki uzmanın çalışma süreleri 45 iş gününü geçmemek üzere günlük yevmiye ödenmesi kararı oy birliği ile alındı.
  Belediye Meclisi Üyesi Ahmet Kireç"in Utrecht Turizm Fuarına katılması ile ilgili üçüncü maddenin üçüncü bendi ile Belediye Başkanı M. Esat Altungün"ün kardeş şehir Batum"a gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili encümen kararlarının meclis tarafından onaylanmaları konuları da oy birliği ile kabul edildi.
  Müdürlüklerden gelen konuların görüşüldüğü dördüncü maddenin birinci bendinde norm kadro esasları doğrultusunda memurların bir üst dereceye yükseltilmesi oy birliği ile kabul edildi. Dördüncü maddenin ikinci bendinde ise Kuşadası Belediyesi"ne bir adet kombine kanal açma makinası, bir adet kanal yıkama makinası alımı görüşüldü. Beklenmeyen aşırı yağış, sel gibi durumların önüne geçmek amacıyla bu alımların elzem olduğunu açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, kombine kanal açma makinasının 750 bin lira, kanal yıkama makinasının ise 185 bin lira civarında olduğunu söyledi. KASKİ Müdürlüğü tarafından talep edilen araçların alımı için İller Bankası teminatlı kredi alınması için belediye başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  Komisyonlara havale edilen konuların görüşüldüğü beşinci maddenin ilk bendinde 14 yeni imar talebinin imar komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Beşinci maddenin ikinci bendinde ise daha önce imar komisyonuna havale edilen imar konuları görüşüldü. Çevre yolu Macit Restoran yanındaki 135 ada 185 parselde bulunan turistik alan imarlı taşınmaz oy birliği ile 5 binlik imar planına uygun hale getirilerek konut alanına dönüştürüldü. 19 ada 94 parselde bulunan Stella Otel"in yanında bulunan ve daha önce belediyeye terk edilen 85 metrekarelik arsa oy birliği ile asansör alanına dönüştürüldü. Son olarak Özel Kuşadası Hastanesi yanında bulunan 488 ada 7 parseldeki konut imarlı 376 metrekare taşınmazda 5 katlı sağlık tesisi yapılması için gerekli imar değişikliği de oy birliği ile kabul edildi.
  Daha sonra Belediye Meclisi Üyeleri tarafından verilen önergelerin görüşüldüğü altıncı maddeye geçildi. Altıncı maddenin ilk bendinde kurulacak Kadın Dayanışma Evi ile ilgili yönetmeliğin ilgili komisyonlarda görüşülerek son şeklinin verilmesi ve ardından Kadın Dayanışma Evi"nin kurulması oy birliği ile kabul edildi.
  Altıncı maddenin ikinci bendinde ise Kuşadası Kent Konseyi"nin aldığı kararlar görüşüldü. Belediye meclisine sunulan yedi karardan, Kent Konseyi çatısı altında proje birimi kurulması ile ilgili madde oy birliği ile reddedilirken, diğer altı madde oy birliği ile kabul edildi.
  Altıncı maddenin üçüncü bendinde ise Kuşadası Belediyesi bünyesinde kurulacak estetik kurul ile ilgili hazırlanan taslak yönetmelik görüşüldü. Belediye meclis üyelerine dağıtılan taslak yönetmeliğin Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası temsilciliklerinin yanı sıra Kent Konseyi ve Ticaret Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odalarına gönderilerek fikirlerinin alınması ve yönetmeliğin imar ve hukuk komisyonlarına havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  Altıncı maddenin dördüncü bendinde ise 3-7 Şubat tarihleri arasında Belçika"nın başkenti Brüksel"de gerçekleştirilecek uluslararası turizm fuarına Kuşadası Belediyesi adına Meclis Üyeleri Murat Saraç ve Yusuf Güneş ile belediye personeli Hüseyin Geçen"in katılması oybirliği ile kabul edildi.
  Altıncı maddenin beşinci ve son bendinde ise Kuşadası Belediyesi bünyesinde kurulacak aşevi ile ilgili yönetmelik görüşüldü. Hazırlanan taslak yönetmeliğin kurulan aşevi komisyonu ile hukuk komisyonuna havale edilmesi de oy birliği ile kabul edildi.
  Tüm kararların oy birliği ile alındığı belediye meclis toplantısı, bir sonraki toplantının 3 Mart Perşembe günü saat 10.00"da belediye meclis salonunda yapılmasının da oy birliği ile kabul edilmesiyle sona erdi.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim