• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Ada'da olağan toplantı

  08.10.2009 09:21
  Kuşadası Belediye Meclisi ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
  Adada olağan toplantı
  Ada'da olağan toplantı Ada'da olağan toplantı Ada'da olağan toplantı

  12 maddeli toplantı, ek maddelerle beraber 20 maddeye çıkarken, Kuşadası açısından büyük önem taşıyan imar konularındaki görüş birliği dikkat çekti.

  Gündemin ilk iki maddesinde yer alan Halk ekmek hizmeti alımı ve 2010 yılı bütçe taslağının görüşülmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havalesi ile gündemin üçüncü maddesindeki yurtdışı gezisi ile ilgili encümen kararı oybirliği ile kabul edildi. Kapalı konteynır alanları ile ilgili dördüncü madde DSP Grubunun 5 çekimser oyuna karşılık 18 oyla kabul edilirken, beşinci maddede görüşülen önceki dönemde meclis kararı alınmasına rağmen çizimi yapılıp onaylanmayan plan tadilatı ile altıncı maddede görüşülen imar plan tadilatı isteklerinin 31 aralık tarihine kadar karara bağlanması konusu ise oybirliği ile imar ve hukuk komisyonlarına havale edildi.

  Gündemin yedinci maddesinde yer alan kadro dereceleri ile sekizinci maddede yer alan sözleşmeli personel ücretlerinin taban ücretten hesaplanması oybirliği ile kabul edildi. Daha sonra gündemin sonraki maddelerine geçildi. Dokuzuncu maddedeki mezarlık yerinin tahsisi konusunda belediye başkanına yetki verilmesi, onuncu maddede görüşülen tarifelerin plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesi, on birinci maddede görüşülen Türk Hava Kurumu talebinin hukuk ve tarife komisyonlarına havale edilmesi konuları da oybirliği ile kabul edildi.

  Ardından daha önce komisyonlara havale edilen 8 ayrı konunun yer aldığı on ikinci maddeye geçildi. Hukuk komisyonunun hazırladığı otopark yönetmeliği ve yol kenarlarının ücretli otopark haline getirilmesi oybirliği ile kabul edildi. Sağlık ve Güzelleştirme komisyonunun hazırladığı baz istasyonlarının şehir dışına çıkarılması, plan ve bütçe komisyonu ile turizm ve tanıtma komisyonlarının hazırladığı fuarlara katılımlarla ilgili rapor, hukuk komisyonunun hazırladığı su aboneliği yönetmeliği oybirliği ile kabul edildi. Efes 2 ve 3 Evlerinin imar sorunu, Sanayi Sitesi içindeki büfelerle ilgili düzenleme ve Nazilli Sitesi içerisindeki uygulamalarla ilgili çalışmalar tamamlanmadığı için hukuk ve imar komisyonlarına 31 Aralık 2009 tarihine kadar ek süre verilmesi de oy birliği ile kabul edildi. Mal Müdürlüğünün 112 parsel ile ilgili alınan imar meclis kararının iptaline yönelik talebiyle ilgili imar komisyonu raporu ise 4 çekimser oya karşılık 19 kabul oy ile meclisten geçti.

  Gündemin on üçüncü maddesinde ise Daha önce alınan su borçları ile ilgili taksitlendirme uygulamasının 25 Ekim 2009 tarihine kadar uzatılması oy birliği ile kabul edilirken, Belediye Meclisinin 2 Eylül 2009 tarihli oturumda aldığı 18 numaralı kararın hukuk ve su komisyonlarının hazırladığı rapor aynen yazılarak düzeltilmesi oybirliği ile kabul edildi. Pazar komisyonunun hazırladığı Pazar yönetmeliğinin meclis üyelerine dağıtımını içeren on beşinci madde ise oy birliği ile hukuk komisyonuna havale edildi.
  Daha sonra imarla ilgili önemli maddelerin görüşülmesine geçildi. On altıncı maddede yer alan satışa çıkarılan Tariş arazisi ile ilgili konuda itirazın belediye yürütmesi tarafından zamanında yapılması karara bağlanırken, aynı zamanda imar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi. On yedinci maddede ise 100 binlik çevre düzeni planına yapılan itirazların hukuksal çerçevede devam etmesi de oy birliği ile karara bağlandı.

  Daha sonra Servis araçlarının ruhsatları hakkındaki on sekizinci madde görüşüldü. 2006 yılında alınan meclis kararında belirtilen sınırlamaların kaldırılarak, 5 bin liralık ücretin ilk beş ay 50 lira kalanı 10 eşit taksitte olmak üzere 15 ayda ödenmesi, 09 P 3602 sayılı plaka dahil sınırlama getirilmesi, daha sonra yapılacak başvurularda gelir ücret tarifesindeki ücretin aynen uygulanmaya devam edilmesi oybirliği ile kabul edildi. Şehir dışından gelerek hizmet veren servis araçlarının güzergâhlarının belirlenmesi hakkındaki on dokuzuncu madde ise tarife, hukuk, ulaştırma ve trafik ile plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Belediye meclisinin son maddesinde ise DSP Grubu adına gündem dışı söz alan Yusuf Güneş, belediye yürütmesinin bazı uygulamaları ile ilgili kısa bir konuşma yaptı.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim