• BIST 110.248
 • Altın 155,412
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Ada'da gıda toplantısı

  24.06.2009 15:09
  Turizm bölgelerinde gıda üretimi yapan işletmeler Tarım müdürlükleri tarafından denetim altına alınırken, turizm merkezlerine; sezon boyunca denetim yapmak amacıyla takviye uzman ekipler gönderilmeye başlandı.
  Adada gıda toplantısı
  Ada'da gıda toplantısı Ada'da gıda toplantısı Ada'da gıda toplantısı

  Bu amaçla, Kuşadası ile Didim"deki otel, restaurant, lokanta, gıda ile ilgili topla tüketim yerlerinin işletme yetkilileri ve mutfak sorumluları eğitim toplantısında bir araya geldi.
  Aydın İl Tarım Müdürlüğü ve Kuşadası İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim toplantısı Kuşadası Ticaret Odası Çok Amaçlı Salonu"nda gerçekleştirildi. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, Aydın Tarım İl Müdür Yardımcısı Hasan Ünal, Aydın Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Ferhat Aydoğdu, Kuşadası Tarım İlçe Müdürü Hasan Göçmen ve gıda mühendisleri ile veterinerler katıldı.
  Toplantının açılışında konuşan Kaymakamı Mustafa Esen, “Gıdaların üretimi, tüketimi ve denetlenmesine dair kanun ve ilgili yönetmeliklerin uygulamasındaki amacımız; gıda güvenliğinin temini, her türlü gıda maddesinin ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerinin teknik ve hijyenik şekilde üretim, işleme, muhafaza, depolama, pazarlama ve halkıng ereği gibi beslenmesini sağlamak, üretici, tüketici menfaatleriyle hak sağlığını korumak” dedi.
  Aydın Tarım İl Müdür Yardımcısı Hasan Ünal da, Kuşadası ve Didim ilçelerinde özellikle turizm sezonunda nüfus yoğunluğunun artması nedeniye gıda kontrol denetim hizmetlerinin daha da önem kazandığını belirterek, “ Güvenli gıda temininin sağlanması amacıyla Kuşadası ve Didim"de yaz sezonunda gıda denetçisi takviyesi yapılarak, denetim ve kontrolleri yoğunlaştıracağız” diye konuştu.
  Aydın Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Ferhat Aydoğdu ise gıda ile ilgili işletme yetkilileri ve mutfak sorumlularını uyararak, “Hammadde temininden başlayarak, tüketime sunulan son ürüne kadar tüm aşamalarda dikkat edilmesi gerekiyor. Bu konuda eğitim yaparak, Kuşadası ve Didim"deki turizm hizmetlerinin kalitesinin artırılmasını hedefliyoruz. Tüketicilerimiz her türlü şikayetlerini ALO 174 hattını arayarak, il müdürlüğüne iletebilir. Bu kapsamda yapılan çalışmaların etkinliğini ve devamlılığını daha fazla artırmak için müdürlüğümüz tarafından otel, restaurant, lokanta ve benzeri gibi gıda toplu tüketim yerlerine yönelik bu eğitim çalışmalarını düzenliyoruz” şeklinde konuştu.
  Kuşadası Ticaret Odası Çok Amaçlı Salonu"nda gerçekleşen toplantıda gıda uzmanları Öznur Yılmaz, Ayşe Tan ve Çigdem Günakın katılımcılara 5179 sayılı yasa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gıda uzmanları ayrıca, katılımcılardan gelen soruları da cevaplandırarak, uygulamalar hakkında bilgiler verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim