• BIST 105.026
 • Altın 162,753
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430

  Acil servis hekimlerine kurs

  15.04.2008 14:58
  Sağlık Bakanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen “Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Eğitim Programı'nın Aydın ili eğitim kursları 15-18 Nisan 2008 tarihleri arasında verilecek.
  Acil servis hekimlerine kurs
  Acil servis hekimlerine kurs Acil servis hekimlerine kurs Acil servis hekimlerine kurs

  Dört gün devam edecek eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifika ile ödüllendirilecek.
  Kurs programı hakkında bilgiler veren Aydın İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu, ÇİLYAD kurslarının Sağlık Bakanlığı Acil Hekimliği Sertifika Uygulaması Yönergesi çerçevesinde Prof. Dr. Aytuğ Atıcı koordinatörlüğünde yürütüldüğünü söyledi. ÇİLYAD kurslarının dört gün süreyle devam ettiğini belirten Çobanoğlu, kursiyerlere eğitim süresi içerisinde 8 değişik konuda teorik ve uygulamalı eğitimler verileceğini kaydetti. Kurstaki ders ve uygulamalara tam devamlılığın şart olduğuna işaret eden Çobanoğlu, “Yönetmelik gereği olarak kurs sonu yapılan teorik ve uygulamalı değerlendirme sınavından yüzde 85 başarı sağlayanlara sertifikaları verilecek. Derslere eksiksiz olarak devam eden ancak sınavda başarılı olmayan kişiler bir sonraki kursta sadece sınava girebiliyor ve başarılı olurlarsa sertifika alabiliyorlar. Uygulayıcı kurslarına ortalama 25 kişi kabul edilmekte ve bu kişiler ortalama sekiz-dokuz eğitimci tarafından eğitilmektedir. Eğitimin her aşması standardize edilmiş olup ülkemizin her tarafında bu standartlar çerçevesinde uygulanmaktadır” dedi.
  Aydın'da 2007 yılında iki dönem halinde düzenlenen kurslarda toplam 49 hekimin eğitimini tamamladığını hatırlatan Çobanoğlu, hedeflerinin il genelinde acil hekimliği yapan 240 personelin eğitimini tamamlamak olduğunu açıkladı. Kursların üçüncü döneminin yapılacak olduğuna işaret eden Çobanoğlu, çalışmaların ADÜ Tıp Fakültesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yürütüldüğü bilgisini verdi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının 18 Nisan 2008 Cuma günü düzenlenecek olan törenle verileceği bildirildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim