Posta.com.tr | ABD'de eşyaları için yeri olmayanlar depo kiralayarak tüm fazlalıklarını içine dolduruyor. Ancak uzun yılların ardından depoların sahipleri ortaya çıkmazsa, depo şirketlerine açık artırmada içindeki eşyalarla birlikte başkalarına satma şansı doğuyor. Bu olay o kadar popüler ki üzerine program bile yapılıyor.

Ülkemizde Depo Savaşları adıyla yayınlanan ABD'nin reality programı Storage Wars sıra dışı bir olaya sahne oldu. Açık artırmada kinci el depo satın alan adam, içinde bulacağı 'hazine'den habersizdi. 

Dan Dotson ve eşi Laura

TV programı Storage Wars'ın sunucusu ve müzayedeci Dan Dotson 2018 yılında depo alıcılarından birinin yaptığı inanılmaz keşfi açıkladı. Sosyal medyasında bir video paylaşan Dotson, alıcının depoyu 500 dolara satın aldığını söyledi. 

California'da bir yardım etkinliğine katılan Dotson, bir kadının yanına yaklaştığını söyledi. Asyalı yaşlı bir kadının kendisine bir şey söylemek istermiş gibi baktığını söyleyen Dotson, olayı şöyle anlatıyor:

Dan, kasa açıldıktan sonra içinden 7.5 milyon dolar nakit para çıktığını söylüyor. 

Ancak depoyu satın alan kişilerin sevinci çok kısa sürdü. Adeta bir servet bulan aile, parayı uzun süre elinde tutamadı. Deponun asıl sahipleri, bir avukat aracılığıyla alıcıyla iletişime geçti. 

İddiaya göre avukat, para için 465 bin sterlin teklif etti ancak bu teklifi reddedildi. Depoyu satın alan adama daha sonra 930 bin sterlinlik ikinci bir teklif yapıldı. İsmi açıklanmayan depo alıcısı, elindeki 7 milyon dolarlık serveti verme karşılığında avukatın teklifini kabul etti.

Videoda Dan Dotson, bir kasada bu kadar miktar paranın nasıl unutulduğunu merak ettiğini söylüyor. Dan, "Bir deponun içinde 7.5 milyon dolar unutulabileceğini sanmıyorum ama belki de bundan bir başkası sorumluydu, bilmiyorum" diyor. 

Dan'in eşi ve rol arkadaşı Laura, "Belki de kredi kartı bozuldu, taşındı ya da hapse girdi. Kim bilir ne oldu?" dedi. 

Çift, sattıkları deponun muhtemelen şimdiye kadarki en değerli depo olduğu konusunda hemfikir.