Galatasaray'ın efsane yöneticisi Abdürrahim Albayrak şampiyonluk sonrası ilk kez konuştu. Albayrak'ın Kerem Aktürkoğlu itirafı dikkat çekti.

Galatasaray'ın eski yöneticisi ve efsane ismi Abdürrahim Albayrak, şampiyonluğun ardından sessizliğini bozdu. Seçimlere Yiğit Şardan'ın listesinden giren ve kaybeden Albayrak, sezon boyu hiç açıklama yapmamıştı.

Zaferin gelmesinin ardından Sabah gazetesine konuşan Albayrak, şampiyonluğa çok sevindiğini söyledi. Eski yönetici, "Kendi dönemimde bile bu kadar sevinmemiştim. Sezon boyunca elimden geldiği kadar destek verdim.

Hatta arada Dursun Başkan'a 'İşinize karışmıyorum değil mi' diye de sordum. Sağ olsun başkan 'Senin tecrübene ihtiyacımız var' dedi" ifadelerini kullandı.

Erol Bulut, Championship'e damga vuruyor Erol Bulut, Championship'e damga vuruyor

Albayrak, Kerem Aktürkoğlu için bir itirafta bulunarak, "Fenerbahçe de dahil birçok kulüp o dönem Kerem'i istedi. Erzincan'a yetkili gönderdim. 

Ben de bizzat memleketim Rize ile akrabalıklarını öğrendiğim ailesiyle temasa geçtim. Damardan girdim (gülerek). Hatta Kerem benim ofisimde imzayı attı. İyi ki onu Galatasaray'a kazandırmışız" dedi.

Albayrak'ın ilerleyen dönemde Galatasaray'ın başkanlık seçiminde aday olabileceği söyleniyor.