Gazeteci Şaban Sevinç, Abdullah Gül ile bir CHP'li vekil arasında geçen 'adaylık' konuşmasını aktardı. İddiaya göre Gül Cumhurbaşkanlığına aday olmak istiyor ve "Kemal Bey'in Türkiye'de kazanma şansı yok. Beypazarı Belediye Başkanlığı Cumhurbaşkanlığı için referans olmaz" görüşünü savunuyor.

TV100'de yayınlanan 'Taksim Meydanı' programında adaylık konusuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yapıldı.

Gazeteci Şaban Sevinç 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP'li bir milletvekilinin görüştüğünü iddia etti.

Sevinç, "Sayın Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olma hevesini kendisini görmeye gidenlere ifade ediyor" dedi. Gül'ün, CHP'li vekiller diyaloğunu anlatan Sevinç şunları söyledi:

CHP'li vekil: Efendim sizin adaylığınız da konuşuluyor... Ama bizim partililer size oy vermez, size çok tepkililer.

Gül: Niye vermesinler, Tayyip'e mi verecekler?

CHP'li vekil: Tayyip'e oy vermezler ama oy kullanmaya gitmezler.

Gül: O zaman Tayyip'in devam etmesini istiyorlar.

Kılıçdaroğlu: Başörtüsü yarasını sonsuza kadar kapatacak kanun teklifini yarın TBMM'ye sunacağız Kılıçdaroğlu: Başörtüsü yarasını sonsuza kadar kapatacak kanun teklifini yarın TBMM'ye sunacağız

Sevinç, o konuşmada Gül'ün şunları söylediğini iddia etti: "Kemal Bey'in Türkiye'de kazanma şansı yok. Bu ismi konuşulanların hiçbiri olmaz. Bu makam çocuk oyuncağı değil. Beypazarı Belediye Başkanlığı Cumhurbaşkanlığı için referans olmaz. CHP iktidar olsa Türkiye'yi bu kadro ile mi yönetecek?"

Abdullah Gül, dün 30 Ağustos mesajında daha önceki milli bayramlarda hastalanmasıyla ilgili eleştirilere yıllar sonra yanıt vermiş ve kasıtlı olmadığını öne sürmüştü.