Albuquerque Polis Departmanı, ABD’nin New Mexico eyaletinde son 9 ayda 4 Müslüman’ın ölümüyle ilgili 1 kişinin gözaltına alındığını bildirerek, şahsın cinayetler için birincil şüpheli olduğu aktarıldı.

İran'da deprem İran'da deprem
ABD’nin New Mexico eyaletinde yer alan Albuquerque kentinde son 9 ayda sonuncusu 5 Ağustos’ta olmak üzere 4 Müslüman erkek öldürülmüş, cinayetlerin faili ya da faillerinin aynı olabileceğinden şüpheleniyordu. Albuquerque Polis Departmanı Şefi Harold Medina yaptığı açıklamada, New Mexico'nun en büyük şehrinde 4 Müslüman erkeğin öldürülmesiyle ilgili cinayetlere karıştığına inandıkları aracı bulduklarını belirterek, “Albuquerque'de yakın zamanda bir Müslüman adamın öldürülmesine karıştığına inanılan aracın izini sürdük. Sürücü gözaltına alındı ve cinayetler için birincil şüphelimiz” dedi.

Şüphelinin kimliği hakkında henüz açıklama yapılmazken, polisin ilerleyen saatlerde yeni gelişmeleri kamuoyu ile paylaşması bekleniyor. Yetkililer, kurbanların ortak noktasının ırkı ve dini olduğunu ifade etmiş ve ölümlerin bağlantılı olup olmadığını belirlemeye çalışıldığını aktarmıştı.

ALBUQUERQUE'DA MÜSLÜMAN CİNAYETLERİ