Ev almak isteyenleri ilgilendiren son dakika açıklaması: Bakan Kurum duyurdu: 1.1 milyon konut yenilenecek! Ev almak isteyenleri ilgilendiren son dakika açıklaması: Bakan Kurum duyurdu: 1.1 milyon konut yenilenecek!
ABD'de Hava Görevlerine Bildirim Sistemi'nde (NOTAM) meydana gelen arıza nedeniyle tüm uçuşlar iptal edildi.

Federal Havacılık Yönetimi (FAA), pilotları uyaran sistemdeki bilgisayar arızasının bütün operasyonların durdurulmasına yol açtığını duyurdu. FAA, NOTAM'daki arızanın bir an önce giderilmesi için çalışıldığını da ekledi. Arızanın ne zaman düzeltileceğine dair bir bilgi paylaşılmadı.

American Airlines, tüm uçuşlarının söz konusu arızadan etkilendiğini açıkladı. United Airlines ise, bütün uçuşlarının ertelendiğini bildirdi. İptal edilen uçuşlar sonucunda birçok ABD'li ve turist havalimanlarında mahsur kaldı.

Milliyet'in İngiliz Daily Mail'den aktardığı habere göre; sabah saat 07.00'den bu yana 1200 uçak seferinin iptal edildiğini gün içinde bildirmişti.

Yeniden yüklenmeye çalışılan NOTAM, pilotlara ve ekiplere havalimanlarında ya da gökyüzündeki güncellemelerin sunulduğu bir sistem. Pilotlar herhangi bir tehlike veya yeni bilgiyi anında söz konusu sistemden görebiliyor.