• BIST 104.946
 • Altın 163,280
 • Dolar 3,9383
 • Euro 4,6903

  AB idarecileri Didim'de

  22.05.2009 09:01
  Didim’de Turizm Okulu olarak da bilinen Zeynep-Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesi’nin London Lewisham College ile ortaklaşa gerçekleştirmeyi planladıkları proje kapsamında London Lewisham College yetkilileri Didim’e geldi.
  AB idarecileri Didimde
  AB idarecileri Didim'de AB idarecileri Didim'de AB idarecileri Didim'de

  Avrupa Birliği destekli projenin yetkilileri Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesinde proje yetkilileri ile toplantı yaptı. Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin 2010 yılında Avrupa Birliği Proje Ortağı olan Londra Lewisham College idarecileri ile yapılan görüşmeler samimi havada geçti Avrupa Birliği LLP Projeleri kapsamında Didim Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile Konaklama ve İkram alanında ortak proje hazırlıyacak olan London Lewisham College 'dan Konaklama ve Eğlence Bölüm Başkanı Margaret Asemota ile Planlama ve Projeler Müdürü Shazi Mırza incelemelerde bulunmak üzere geldikleri okulda Müdür Başyardımcısı Ümit Çağlar, İngilizce Öğretmeni Ethem Solakoğlu, İngilizce Öğretmeni Mehmet Doğan ve Meslekı Dersi Öğretmeni Yiyecek İçecek Bölüm Şefi Hasan Levent Meriç tarafından karşılandı
  Londra Lewisham College Planlama ve Projeler Müdürü Shazi Mırza “Karşılıklı deneyimlerin faydalı olacaktır” dedi. Konaklama ve Eğlence Bölüm Başkanı Margaret Asemota ise, proje kapsamında Türkiye"ye getirilecek olan öğrencilerin en iyilerden seçileceğini söyledi.
  Asemota konuşmasında “Bugüne kadar gerçekleşen projelerde 16"dan başlayıp yetişkin yaşlara kadar değişen yaş grubu ile yaptık. Okul ve görüş olarak her türlü yaklaşım ve uygulamalara açık ve saygılıyız. Proje ortaklığının başlayabilmesi durumunda herşeyin en iyi şekilde gideceğine inanıyoruz” dedi.
  Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Başmüdür Yardımcısı Ümit Çağlar ise “Didim"e verilen güzellikleri dünya milletilerinin fark edip sahiplenmesi ister istemez bizleri sınırların dışına çıkmaya zorluyor. İlçemizde özellikle İngiliz vatandaşların fazlalılığı bizi proje için daha duyarlı hale getirdi. Projeye ortak olan kurumlara şimdiden teşekkür ediyorum. Proje Didim"in turizm adına hizmetlerine de katkı sağlayacaktır. Didim için atılan ilk adım herberaber izleyeceğiz, göreceğiz. Birlikteliğimiz yaklaşık 6 gün sürecek, bu sürede burada ki otel ve staj imkanlarını birlikte değerlendireceğiz” dedi.
  Proje üyelerinden İngilizce öğretmeni Ethem Solakoğlu projenin uzun süreli olduğnu belirterek “Okul olarak 72 kolejin arasından Lewisham College"ı seçtik. Çünkü; takım halinde çalışan bir kolejdi. Öğrenci için kazanım olacağını düşünerek tercih yaptık. "Konaklama ve İkram" konulu bu proje giderek genişleyecek” dedi.
  İngiltere"den gelen akademisyenlere Türk Kahvesi ve kurabiye ikramında bulunuldu. Konuşmaların ardından Kolej yetkilileri konuklara uygulama ve teori sınıfları gezdiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim