PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, toplu ulaşım kartlarının yeni bir döneme gireceğine dikkat çekerek, yeni ulaşım kartları ile ilgili bilgi verdi. “Peki yeni ulaşım kartları ne zaman uygulamaya geçecek? Eski ulaşım kartları iptal mi olacak?” tüm soruların cevaplarını ve daha fazlasını haber kanalımızda bulabilirsiniz...

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan, ulaşımda yeni bir düzenleme ve Türkiye genelinde toplu taşıma kullanımını kolaylaştırmak adına hayata geçirilen Türkiye Kart, şehirler arası seyahat eden vatandaşların yaşadığı kart karmaşasına son vermeyi ve bu kart sadece bir toplu taşıma kartı olmayacağı, aynı zamanda öğrenci, öğretmen, engelli, ve gazi indirimleri aktarma indirimlerinden gibi çeşitli avantajları da içereceği açıklanmıştı.

Toplu taşıma sistemine getirilecek yeni düzenleme ile ilgili açıklama yapan PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, “2024 yılının sonuna kadar ülke genelinde ikamet eden kişilerin %50’sine erişmesi bekleniyor” diyerek, gelecek yıl 81 ilin tamamında bu yeni sistemin hayata geçirileceğini açıkladı.

Ulaşım için yeni bir dönem olarak nitelendirilen, Türkiye Kart Projesi, vatandaşların şehirlerarası yolculuklarındaki ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilerek kullanıma sunulduğunu aktaran, Gültekin, “pilot düzenleme yapılan sistemin kısa süre içerisinde büyümesi ve olumlu sonuçlar vermesi bekleniyor” dedi

Yeni uygulama ile birlikte, şehir dışına çıkan vatandaşların bulundukları şehirde de kendi ulaşım kartlarını kullanabilmelerine imkan sağlanacağına dikkat çeken Gültekin, tüm ulaşım kartlarının birbiriyle entegre şekilde tek kart üzerinden çalışacağını açıkladı.

Kufi ne demek? Duman'ın yeni şarkısı Kufi sözleri Kufi ne demek? Duman'ın yeni şarkısı Kufi sözleri

81 ilde uygulanması hedeflenen Türkiye Kart, farklı şehirlerin toplu ulaşım kartlarının birbiriyle entegre olmasına olanak sağlayacak.

Belediyelerle entegrasyon sürecinde çalışılacağı yönünde açıklama yapan Gülten, “bu yıl içerisinde uygulamanın yaygınlaşacağını amaçladıklarını dile getirerek, aktif olarak kullanılmaya başlanıp yaygınlaşmasından sonra, mevcut kartların sonunu getirebilir” dedi.