TBMM Başkanı'ndan 3. dönem tartışmaları açıklaması: Hukuken bir tereddüt yoktur TBMM Başkanı'ndan 3. dönem tartışmaları açıklaması: Hukuken bir tereddüt yoktur
Çocukların okullaşması ve okula düzenli devam etmesi amacı ile 2003 yılında başlatılan 'Mülteciler İçin Şartlı Eğitim Yardımı' programı, 2017 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Suriyeli ve diğer mülteci çocuklar olarak genişletildi. Amerika Birleşik Devletleri ve Norveç hükumetlerinin mali desteği ile yürütülen sosyal yardım programıyla; Türkiye'nin 81 ilinde 811 binden fazla çocuğa eğitime erişim, 15 ilde 170 binden fazla çocuğa da koruma hizmetlerine erişim imkanı sağlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, MEB, UNICEF, Avrupa Birliği, Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğü (ECHO) ve Türk Kızılay iş birliğinde yürütülen 'Mülteciler İçin Şartlı Eğitim Yardımı' programının UNICEF tarafından sürdürülen teknik ve koordinasyon faaliyetleri, Ankara'daki CerModern Sanat Galerisi'nde düzenlenen programla resmi olarak Türkiye Cumhuriyeti hükumetine devredildi. Programa, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Mayer-Landrut, Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ile sivil toplum ve uluslararası örgütlerin temsilcileri katıldı.

'HEDEFİMİZ, YABANCILARIN ONURLU BİR HAYAT SÜRMELERİNİ SAĞLAMAK'